Go Map نقشه
با افتتاح یك خط تولید صورت می گیرد؛

صرفه جویی ارزی ۱۳ میلیون دلاری در پی تولید اقلام پزشکی ساخت داخل

صرفه جویی ارزی ۱۳ میلیون دلاری در پی تولید اقلام پزشکی ساخت داخل

نقشه: با شروع به کار فاز دوم یک کارخانه تولید اقلام پزشکی در ملایر زمینه برای صرفه جویی 13 میلیون دلاری فراهم خواهد شد.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در هفته دولت و با حضور روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و استاندار همدان فاز نخست کارخانجات تولید دستکش های معاینه و جراحی، انواع سوندهای پزشکی و ست های تزریق در شهرستان ملایر راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.
افتتاح این خط تولید حاصل سه سال تلاش متخصصان یک شرکت دانش بنیان با هدف خودکفایی در تولید اقلام پزکش شامل انواع دستکش های معاینه و جراحی، سوندهای پزشکی و اقلام تزریق است.
در فاز نخست کارخانجات این شرکت ظرفیت تولید ۸ هزار دستکش در هر ساعت به وجود آمده است و با راه اندازی فاز دوم آن تا شش ماه آتی، ظرفیت تولید به ۴۸ هزار عدد دستکش در ساعت ارتقا خواهد یافت.
این شرکت در حوزه تجهیزات پزشکی و مصرفی عمومی در دو دسته محصولات لاتکسی و محصولات پلیمری فعالیت می کند.
تولیدات از جنس لاتکس این مجموعه فناور شامل دستکش های جراحی و معاینه است و محصولات پلیمری شامل سرم های تزریق، سوندها و سایر تجهیزات پزشکی یک بار مصرف تولید می شود. با تولیدات فاز نخست این شرکت، سالیانه ۵ میلیون دلار و با شروع به کار فاز دوم این کارخانه، زمینه برای صرفه جویی ۱۳ میلیون دلاری فراهم خواهد شد.
تولیدات شرکت، قسمتی از چالش تامین اقلام مصرفی پزشکی همچون سرم و انواع سوند حل خواهد شد.
این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر مربع با ۳۵۰۰ متر مربع فضای تولید با صرف هزینه ۳۳۰ میلیارد تومانی به راه افتاده است و در ادامه و جهت راه اندازی فاز دوم، ۶۵۰ میلیارد تومان دیگر اختصاص خواهد یافت.
فعالیت کارخانجات این شرکت، تا کنون علاوه بر جلوگیری از خروج ارز زمینه ساز اشتغال ۱۲۰ نفر شده است. با شروع به کار فاز دوم این خط تولید، زمینه اشتغال مستقیم برای ۴۵۰ نفر فراهم خواهد شد. در این مجموعه فناور روزانه بیش از ۸۰ هزار جفت دستکش لاتکس تولید می شود.


منبع:

1402/06/07
08:04:24
5.0 از 5
255
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ