Go Map نقشه
براساس توافق نامه معاونت علمی و شركت ملی پست؛

راه اندازی کارخانه نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته

راه اندازی کارخانه نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته

نقشه: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت ملی پست طی تفاهم نامه ای مشترک برای ایجاد و راه اندازی کارخانه نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته همکاری می کنند.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توسعه زیست بوم نوآوری پست و صنایع وابسته مهم ترین هدف از امضای توافق نامه مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت ملی پست عنوان شده است.
تفاهم نامه همکاری مشترک میان شرکت ملی پست با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به امضای سید جواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در ساماندهی و گسترش زیرساخت های فناوری و نوآوری و محمود لیایی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسید.
ایجاد یک زیست بوم متمرکز در صنعت پست
در این جلسه دوجانبه سید جواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اعلان اینکه صنعت پست یکی از صنایع مادر در کشور است و گستردگی بسیاری دارد، اضافه کرد: راه اندازی کارخانه نوآوری پست، در یک مکان تاریخی و بسیار مهم به نام موزه ملی ارتباطات نشان دهنده بزرگی شرکت ملی پست است.
صدری مهر با اعلان اینکه این مرکز، شتاب دهنده های مختلف در رابطه با صنعت پست و ارتباطات را در خود جای داده از به کارگیری فضاهای کار اشتراکی و میزبانی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان و فناورمحور در این زمینه آگاهی داد.
وی اظهار داشت: ایجاد یک اکوسیستم متمرکز در کارخانه نوآوری نوید اتفاقات خوب و پیشرو در صنعت پست و سایر حوزه های وابسته به آن و همین طور صنعت ارتباطات کشور خواهد بود.
تحول دیجیتال و هوشمندسازی پست
محمود لیایی مدیرعامل شرکت ملی پست نیز در این نشست با اشاره به این که سال قبل در رویداد ایده بازار پست وعده راه اندازی کارخانه نوآوری عنوان شد، اظهار داشت: امروز با امضای این تفاهم نامه کارخانه نوآوری در محل موزه ملی ارتباطات با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری راه اندازی خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: بر طبق این تفاهم نامه مقرر شده است تا فضای مناسبی از موزه ارتباطات را در اختیار شرکت های دانش بنیانی که محصول و یا خدمتی برای ارائه به شبکه پستی دارند قرار دهیم.
وی اظهار داشت: ما در شبکه پستی در امتداد تحول دیجیتال و هوشمندسازی، نیازمندی های خودرا در اختیار این شرکتها قرار می دهیم تا محصول و خدمت مورد نظر را به شرکت ملی پست به عنوان بهره بردار ارایه کنند.
از جمله اهداف این تفاهم نامه می توان به استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم نامه برای ایجاد و راه اندازی «کارخانه نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته» در موزه ملی ارتباطات»، «ایجاد زمینه و بستر لازم برای رشد و توسعه کارآفرینان، صاحبان ایده و واحدهای فناور»، «احصای چالش ها و نیازهای فناورانه»، «ایجاد فضای تعاملی با در اختیار قرار دادن امکانات بمنظور پرورش افراد و گروههای فناور»، «کمک به ایجاد زمینه کسب وکار نخبگان کشور» و «کمک به تامین مالی کارهای کارآفرینانه بوسیله اتصال صاحبان سرمایه به کارآفرینان در حدود قوانین و مقررات» اشاره نمود.
ورود شرکت ملی پست به حوزه تجارت الکترونیک، فرایندی است که از حدود سه سال پیش شروع شده و از مهرماه ۱۴۰۰ با بوجودآوردن مرکز نوآوری پست، بطور متمرکزتری به کارهای خود ادامه می دهد. مرکز نوآوری پست برای شرکت ملی پست فرصتی به وجود آورده تا این شرکت بتواند به زیست بوم نوآوری در عرصه پست و تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته وارد شود. این مرکز در ابتدا، کار خودرا با پنج شعبه در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، یزد و گرگان شروع و الان ۱۲ شعبه دارد و شعب جدیدی نیز درحال تأسیس است. موزه ملی ارتباطات به عنوان شعبه اصلی و مرکزی این مجموعه تحت عنوان کارخانه نوآوری، پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته درحال تجهیز است و به زودی فعالیت خودرا با انعقاد این تفاهم نامه شروع خواهدنمود.


منبع:

1402/04/22
14:21:51
5.0 از 5
211
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ