Go Map نقشه
معاون پژوهش دانشگاه تهران مطرح كرد؛

استفاده از ظرفیت پارک فناوری برای برگزاری دوره های کارورزی

استفاده از ظرفیت پارک فناوری برای برگزاری دوره های کارورزی

به گزارش نقشه، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: از ظرفیت شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای اجرای دوره های کارورزی استفاده می شود.به گزارش نقشه به نقل از دانشگاه تهران، دکتر مهدی فکور ثقیه با بیان این مطلب اضافه کرد: بخش مهمی از کارورزی و مهارت افزایی دانشجویان مربوط به حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه است و این مساله از طرف اداره کل ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت مستقر در معاونت پژوهش و فناوری درحال پیگیری است. در جلسات مختلفی که در این زمینه تشکیل شد، شناسایی مراکز و موسساتی که دانشجویان بتوانند دوره های کارورزی را در این مراکز بگذارنند، در دستور کار قرار گرفت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با تأکید بر کیفیت دوره های کارورزی، اظهار داشت: تلاش ما این است که صنایع و موسساتی را برای همکاری دراین زمینه بیابیم که دانشجویان با گذراندن دوره های کارورزی در آنها مهارت لازم در حوزه تحصیلی خودرا فرا بگیرند.
وی همین طور بر استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری برای برگزاری دوره های کارورزی اشاره نمود و گفت: بخشنامه هایی در حوزه استفاده از ظرفیت شرکت های مستقر در پارک علم وفناوری برای مهارت افزایی و کارورزی دانشجویان داریم که شرکتها این دانشجویان را به عنوان دستیار فناوری پذیرش کنند و پس از دوره کارورزی، یا در این شرکتها جذب می شوند و یا در صنایع در رابطه با زمینه تحصیلی به فعالیت بپردازند.
دکتر فکور، ایجاد اداره کل فناوری و نوآوری در دانشگاه تهران را در راستای هدایت کارهای دانشگاه به سمت فناوری دانست و اضافه کرد: از همان ابتدا که ساختار جدید معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه را پیشنهاد دادیم و به تصویب رسید، اداره کل فناوری و نوآوری تشکیل شد تا بتواند ظرفیتهای دانشگاه را به سمت پارک علم و فناوری هدایت کند.
وی اشاره کرد: تاکید ما این است که پارک علم و تکنولوژِی، مشابه مراکز درمانی باشد که در کنار دانشگاه های علوم پزشکی هستند؛ یعنی بتوانیم دانشجویانی تربیت نماییم و پرورش دهیم که مهارت لازم برای ورود به بازار کار را داشته باشند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با تأکید بر حل مسائل جامعه از طرف دانشگاه، اظهار داشت: هدف از برگزاری دوره های کارورزی، افزایش سطح مهارت دانشجویان است تا رساله ها و پایان نامه های دانشجویان به سطحی برسد که بتواند یک محصول قابل عرضه برای صنعت داشته باشد. این مساله بیشتر به دوره های تحصیلات تکمیلی بازمی گردد و این که دانشجو بتواند یک کار کاربردی عرضه نماید، شرکتی تأسیس کند و یا خدماتی را که در رابطه با صنعت است در قالب طرح های کاربردی انجام دهد.
دکتر فکور همین طور با تأکید بر تعامل با صنعت در برگزاری دوره های کارورزی و مهارت افزایی، اظهار داشت: می توان برای برگزاری این دوره ها برخی استادان از صنایع را به گروههای آموزشی اضافه کرد تا قسمتی از درس ها را عرضه کنند و دانشجو هم بتواند موضوعات نظری را دنبال کند و هم در صنعت ورود پیدا کند و مهارت افزایی داشته باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با اعلان اینکه همکاری با صنایع و شرکتها باید در قالب تفاهم نامه های همکاری باشد، به علاقه صنایع و مؤسسات برای پذیرش دانشجویان دانشگاه تهران در قالب کارورزی اشاره نمود و اظهار داشت: شناسایی صنعت و تفاهم نامه با آنها و شناختن مسیرها را شروع کردیم. مؤسسات و صنایع مختلفی علاقمند هستند که دانشجویان ما را برای کارورزی بپذیرند و این تعهد را هم به ما می دهند که مثل کلاس آموزشی، دانشجویان را با تجهیزات و کار با دستگاهها و سیستم های مختلف کار آشنا کنند و این حضور توأم با آموزش با کیفیت باشد.

1402/04/20
10:01:22
5.0 از 5
246
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ