Go Map نقشه

استفاده از ظرفیت بازارچه مرزی ماهیرود برای توسعه بازار دانش بنیان ها

استفاده از ظرفیت بازارچه مرزی ماهیرود برای توسعه بازار دانش بنیان ها

به گزارش نقشه، رییس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار داشت: در صدد هستیم تا بتوانیم زمینه ارتباط هرچه بیشتر فناوران ایرانی و تجار افغانستانی را در بیرجند خصوصاً در بازارچه مرزی ماهیرود، فراهم آوریم.


دکتر محمدحسن مجیدی در گفت و گو با ایسنا، گفت: استان خراسان جنوبی در شرقی ترین نقطه ایران هرچند از نظر اقلیمی یکی از استانهای محروم ایران است، ولی از نظر تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد، جزو استانهای پیشرو کشور بشمار می رود.
وی ادامه داد: موقعیت جغرافیایی و بیشترین مرز مشترک خاکی به میزان ۳۳۱ کیلومتر با کشور افغانستان، وجود دو بازارچه مرزی و عبور دو کوریدور بزرگ ترانزیتی کشور "چابهار به سرخس" و " بندر عباس به مشهد" از این استان شرایط اقتصادی ویژه ای را فراهم نموده است.
رییس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، افزود: با توجه به این ظرفیت، پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در صدد است تا بتواند زمینه ارتباط هرچه بیشتر فناوران ایرانی و تجار افغانستانی را در بیرجند خصوصاً در بازارچه مرزی ماهیرود، فراهم آورد.
مجیدی، بازار بی انتهای افغانستان و نیاز مبرم این کشور به فناوری از یک سو و نزدیکی استان خراسان جنوبی و دسترسی سهل تجار افغان به این منطقه از طرف دیگر را از جذابیت های اقتصادی و سرمایه گذاری برای طرفین برشمرد.
ایشان سپس اظهار داشت: پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با استقرار بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در چهار مرکز رشد در شهرستان های بیرجند، فردوس، قاین و طبس در شرقی ترین نقطه ایران آمادگی کامل خودرا جهت ایجاد زمینه ارتباطات و تعاملات اقتصادی بین المللی بین شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک های علم و فناوری کشور و تجار کشور افغانستان اعلام می کند.
منبع:

1402/03/31
09:50:01
5.0 از 5
233
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ