Go Map نقشه
در نشست تخصصی مدیریت سیلاب و اطلاعات مكانی مطرح شد

آمادگی سازمان نقشه برداری برای نمایش اطلاعات مكانی به سازمان های مربوطه

آمادگی سازمان نقشه برداری برای نمایش اطلاعات مكانی به سازمان های مربوطه

نقشه: رئیس سازمان نقشه برداری با بیان این كه مخاطرات طبیعی جزئی از طبیعت هستند، اظهار داشت: دانش بشری این امكان را می دهد كه در پیش بینی سیل موثرتر برخورد كرده و آنرا مدیریت نماییم.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، مسعود شفیعی امروز در نشست تخصصی "مدیریت سیلاب و اطلاعات مكانی" كه در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار نمود: مخاطرات طبیعی جزئی از طبیعت هستند كه شاید این گفته كه باید از آنها جلوگیری نماییم، گفته نابجایی باشد. آنچه یافته های علمی و تجربه ها نشان داده است بیان كننده این است كه با آگاهی ها، احتمال وقوع حادثه ها، مكان وقوع آنها، كیفیت رخداد آنها و به حداقل رساندن لطمه ها ما را با مفهومی به نام "مدیریت بلایای طبیعی" مواجه می كند.

وی ادامه داد: سازمان نقشه برداری بعنوان یك سازمان زیربنایی و تخصصی این قابلیت را دارد كه با در اختیار قرار دادن اطلاعات مكانی و زمینه سازی برای به اشتراك گذاشتن اطلاعاتی كه می تواند اثرگذار باشد، به سازمان های مربوطه كمك نماید.

رئیس سازمان نقشه برداری اشاره كرد: از زمان وقوع سیل اخیر تابحال سازمان نقشه برداری از دو بعد اهتمام كرده كمك نماید و بگفته عوامل اجرایی مدیریت بحران سازمان نقشه برداری كمك های قابل توجهی داشته است.

شفیعی افزود: ستاندن تصاویر ماهواره ای، پردازش و معنادار كردن آنها از اقدامات سازمان نقشه برداری در سیل اخیر بوده است. این احساس مسئولیت را داریم كه با دیگر صاحب نظران ارتباط برقرار نماییم، بااینكه این ارتباطات از گذشته وجود داشته، اما نیاز بوده كه در یك نشست تخصصی اطلاعات را با یكدیگر در بین بگذاریم و در پیش آگاهی و مدیریت صحنه و هم چنین بازسازی و جبران خسارت ها به كمك اطلاعات مكانی ای كه در اختیار قرار می دهیم، كمك نماییم.1398/01/27
21:09:12
5.0 از 5
5001
تگهای خبر: كیفیت , نقشه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ