Go Map نقشه

آیا ویروس های زامبی درحال بیدار شدن هستند؟

آیا ویروس های زامبی درحال بیدار شدن هستند؟

به گزارش نقشه، با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال، دانشمندان نسبت به بیدار شدن ویروس زامبی، اخطار داده اند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال نیوز، به قول دانشمندان، ویروس های زامبی با قدمت ۴۸۵۰۰ سال می توانند با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال به علت تغییرات اقلیمی، باردیگر بیدار شوند.
«جین مایکل کلاویر» محقق و تیمش به تازگی موفق به احیای این ویروس منجمد و گونه های دیگر همچون نمونه ۲۷۰۰۰ ساله ای که از معده یک ماموت پشمالو گرفته شده است، شده اند.
محققان گفتند: این اشتباه است که بگوییم ویروس های زامبی تهدیدی برای سلامت عمومی نیستند.
یکی از مشهودترین نتایج افزایش دما، ذوب جهانی یخ های دائمی زمین دائم یخ بسته و لایه همیشه منجمد در اعماق زمین است. این ذوب سریع یخ دائمی سبب جمع شدن مواد آلی باستانی می شود که قبلاً برای هزاران سال در لایه های عمیق و منجمد زمین دائم یخ بسته نگهداری می شدند.
«کیمبرلی ماینر»، دانشمند حوزه آب و هوا در لابراتوار پیشرانش جت ناسا در مؤسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا، به CNN اظهار داشت که با وجود خطرات کم انتشار این ویروس ها اما باز هم مهم می باشد که از ذوب شدن یخ های دائمی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: ذوب شدن یخ های دائمی نگران کننده است و این امر واقعاً نشان داده است که چرا خیلی مهم است که تا حد امکان باید بتوانیم آنها را منجمد نگه داریم و از ذوب شدنشان جلوگیری نماییم.
زمین دائم یخ بسته و لایه همیشه منجمد که ۲۵ درصد نیمکره شمالی را تشکیل می دهد، سرد و فاقد اکسیژن است. زیر زمین بودن به این مفهوم است که نور نمی تواند به آن نفوذ کند و میکروارگانیسم های مقاوم به آنتی بیوتیک را در خود جای داده است.
گزارش آقای کلاویر همینطور می گوید که اپیدمی سیاه زخم که گوزن های شمالی را می کشد، با ذوب عمیق تر لایه فعال زمین دائم یخ بسته و لایه همیشه منجمد در طول تابستان های فوق العاده گرم مرتبط می باشد. او اخطار داد که برخلاف باکتری ها، چاره ای با طیف وسیع برای ویروس ها وجود ندارد.
منبع:

1401/12/18
17:24:58
5.0 از 5
189
تگهای خبر: فناوری , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ