Go Map نقشه
اداره كل ملی هوانوردی و فضایی آمریكا:

تا یک دهه دیگر رویای زندگی و کار روی ماه محقق خواهد گردید

تا یک دهه دیگر رویای زندگی و کار روی ماه محقق خواهد گردید

به گزارش نقشه، ناسا به تازگی اظهار کرده که فضانوردان تا یک دهه آینده روی ماه زندگی و کار خواهند کرد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای، ناسا می خواهد طی یک دهه آینده فضانوردانی را به مدت دو ماه برای کار و زندگی به ماه بفرستد. به قول ناسا اگر یک پایگاه با یک کابین قمری و یک خانه متحرک در ماه ایجاد نماید، فضانوردان می توانند در هر بار سفر تا دو ماه در آنجا بمانند.
فضاپیمای آرتمیس ناسا هفته گذشته راهی ماه شد و یک کپسول نسل جدید را ۵۰ سال بعد از آخرین مأموریت آپولو برای یک سفر بدون خدمه به دور ماه فرستاد.
هدف این پرتاب که بعد از تاخیرهای متعد انجام شد، بازگرداندن فضانوردان به سطح ماه در این دهه و ایجاد پایگاهی پایدار در آنجا بعنوان پله ای برای اکتشافات انسانی آینده در مریخ است و الان ناسا گفته است که این برنامه در واقع یک گام مهم برای ارسال منظم خدمه به ماه و حتی برای ماندن آنها برای دوره های طولانی تر است.
این شرکت می خواهد چیزی را که کمپ اصلی/پایگاه آرتمیس(Artemis Base Camp) می نامد ایجاد نماید، که این کمپ دارای یک کابین قمری مدرن و حتی یک خانه متحرک است که به فضانوردان اجازه می دهد تا دو ماه در آنجا بمانند.
یک سخنگوی ناسا اظهار داشت: ناسا در چهار سال آینده بر روی شتاب مأموریت بازگشت انسانی کار خواهد نمود و بعد از آن هر سال یک مرتبه مأموریت سرنشین دار را به ماه ارسال خواهد نمود.
به جهت اینکه فضانوردان مکانی به منظور زندگی و کار در ماه داشته باشند، پایگاه آرتمیس این آژانس فضایی شامل یک کابین مدرن قمری، یک سطح نشین و حتی یک خانه متحرک خواهد بود.
ناسا اظهار داشت: مأموریت های اولیه شامل اقامت های کوتاه مدت در سطح ماه می شود، اما با تکامل کمپ اصلی، هدف اینست که به خدمه اجازه دهیم هر بار خدمه تا دو ماه در سطح ماه بمانند. مأموریت سه هفته ای آرتمیس ۱ که به تازگی پرتاب شد شامل یک پرواز ۲۵ روزه اوریون است که کپسول را به حدود فاصله۶۰ مایل(۹۷ کیلومتر) از سطح ماه می رساند و سپس در فاصله ۴۰ هزار مایلی(۶۴۴۰۰ کیلومتری) فراتر از ماه قرار می گیرد و بعد از آن به زمین بازمی گردد.
انتظار می رود این کپسول در ۱۱ دسامبر در دریا آب فرود داشته باشد. در حالیکه هیچ فضانوردی در این مأموریت نبود، این مأموریت گامی مهم برای بازگشت انسان به ماه بعد از بیشتر از پنج دهه بعد از فرود انسان روی ماه در مأموریت آپولو است. ۱۲ فضانورد در شش مأموریت آپولو از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ روی ماه گام نهادند.
بعد از دهه ها تمرکز ناسا بر مدار پایینی زمین با شاتل های فضایی و ایستگاه فضایی بین المللی، آرتمیس یک تغییر عمده در جهت برنامه پرواز فضایی انسان بعد از آپولو را نشان داده است.
مأموریت آرتمیس که نام آن از الهه شکار یونان باستان و خواهر دوقلوی آپولو نامگذاری شده است، می خواهد فضانوردان را در اوایل سال ۲۰۲۵ به سطح ماه بازگرداند و ناسا قول داده است که اولین زن و نخستین فرد رنگین پوست را طی این مأموریت ها به ماه ببرد.
منبع:

1401/08/30
13:03:02
5.0 از 5
112
تگهای خبر: بین المللی , سفر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ