Go Map نقشه

ایجاد شهرهای شناور راهكاری برای مقابله با سیلبعلاوهتصاویر

ایجاد شهرهای شناور راهكاری برای مقابله با سیلبعلاوهتصاویر

نقشه ایجاد شهرهای شناور راهكاری برای مقابله با سیل+تصاویر


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، امروزه ۹۰ درصد از شهرهای بزرگ دنیا در معرض خطر سیلاب هستند كه علت آن هم آب شدن یخچال های طبیعی به علت گرم شدن هوا و در نتیجه آن افزایش سطح آب دریاها است.
در این راستا اعضای سازمان ملل متحد در حال بررسی چشم انداز پلتفرمی هستند كه در آن قسمت زیرین خانه ها با استفاده از حلقه هایی به كف اقیانوس متصل می شوند.
مقرر است برنامه زیستگاه های انسانی سازمان ملل متحد كه در زمینه توسعه پایدار شهری فعالیت می كند، با شركت خصوصی "اوشنیكس"(Oceanix)، مؤسسه فناوری ماساچوست، و گروه اجتماعی "اكسپلورز كلاب"(Explorers Club) همكاری كند تا كانسپت این طرح را پیشرفته تر كند.


"میمنه شریف" مدیر اجرایی برنامه زیستگاه های انسانی سازمان ملل متحد اظهار كرد، با عنایت به افزایش دمای هوا و این كه بیشتر مردم جهان در محله های پرجمعیت زندگی می كنند، ایجاد شهرهای شناور یكی از راهكارهای ممكن به نظر می رسد.
مقرر است این برنامه همكاری، ظرف چند ماه راه اندازی شود و نمونه اولیه آن در بندر شرقی كنار سازمان ملل متحد برای عموم مردم ایجاد شود.
شركت "اوشنیكس" اعلام نمود كه در مقایسه با یك شهر شناور كه در "كپنهاك" دانمارك وجود دارد، نسخه دیگر این شهر شناور در نیویورك، مقرر است غذاهای مردم را خود تولید نماید و نیازهای مردم به آب، غذا و گوشت در داخل خود شهر تأمین شود.


بنا بر گفته "سازمان ملل متحد" كانسپت این طرح باعث توسعه تحقیقات فراوان در زمینه مدیرت آب، مهندسی و كشاورزی شده است كه می تواند این شهرها را نسبت به طوفان و سایر خطرها ایمن كند.
"مجمع بین المللی تغییرات آب وهوایی"(IPCC) اعلام نموده كه میانگین افزایش درجه حرارت هوا از پیش از انقلاب صنعتی، به صورت متوسط ۱.۵ درجه سانتی گراد افزایش یافته است.1398/01/17
15:05:55
5.0 از 5
4655
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ