Go Map نقشه

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در البرز

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در البرز

به گزارش نقشه، البرز معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز اظهار داشت: ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در دانشگاه های استان شروع شد.به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، سعید قاسمی جیردهی اظهار داشت: مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران(نشان خواجه نصیر الدین طوسی) به همت سازمان دانشجویان و مرکز ملی گفت و گو، مناظره و آزاداندیشی جهاد دانشگاهی و با همکاری معاونت های فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی در دانشگاه های سراسر کشور برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی ایجاد انگیزه پژوهش و پرسشگری، توسعه فرهنگ نقد و گفت و گو و تقویت مهارت فن بیان و قدرت سخنوری دانشجویان است.

قاسمی جیردهی اشاره کرد: یکی از اهداف این مسابقات، نقد خلّاق، عالمانه و مستدل است که منجر به گسترش فرهنگ گفت و گو و تبادل نظر سازنده و اثربخش در جامعه بخصوص در بین دانشجویان می شود؛ در حقیقت، نهاد دانشگاه با ایجاد فرصت های اینچنینی، آمادگی پذیرش مسئولیت های بزرگ جامعه را در دانشجویان ایجاد نموده و در مقابل، جامعه هم انتظارِ قبول این نقش خطیر و حیاتی را از سرمایه های انسانی برآمده از دانشگاه دارد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز در ادامه اضافه کرد: جهاد دانشگاهی به دنبال آن است که میان دانشگاهیان این باور را بوجود آورد که توانایی پذیرش مسئولیت های بزرگ جامعه را دارند؛ تجربه ده دوره برگزاری این مسابقات در سطح دانشگاه های کشور، نشان داده است که دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات که در قالب تیم به مراحل پایانی می رسند افرادی هستند که آمادگی پذیرش نقش ها و مسئولیت های اجتماعی بزرگ در جامعه را دارند.

قاسمی جیردهی تصریح کرد: فراخوان مرحله استانی مسابقات ملی مناظرات دانشجویی از ۲۸ شهریورماه در دانشگاه های استان البرز شروع شده است و دانشجویان تا ۲۰ مهرماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: این مسابقات به صورت گروهی برگزار می گردد و هر گروه متشکل از چهار نفر دانشجو است که اعضا باید در رابطه با یک مبحث از مسائل و پدیده هایِ روز جامعه تحقیق کنند.

قاسمی اضافه کرد: هر مسابقه سه داور از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارد که بر مبنای بخشنامه داوری و در قالب فرم های امتیاز دهی قضاوت خواهند کرد. مسابقه در هر مرحله به صورت حذفی برگزار شده و این شیوه تا رسیدن دو گروه به مرحله نهایی ادامه خواهد داشت. در پایان، گروههای برتر به مرحله منطقه ای و سپس به مرحله کشوری این مسابقات راه خواهند یافت.

وی در آخر اظهار داشت: این مسابقات برای هفتمین سال متوالی توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز در دانشگاه های این استان انجام می شود. علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های ۰۲۶۳۴۵۰۵۱۵۱ و ۰۹۳۸۸۱۲۴۰۲۸ تماس حاصل نمایند.منبع:

1401/06/28
12:13:43
5.0 از 5
63
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ