Go Map نقشه

تدوین استانداردهای استفاده از متاورس در غیاب اپل

تدوین استانداردهای استفاده از متاورس در غیاب اپل

شرکت هایی همچون متا و مایکروسافت با همکاری برخی مؤسسات مشهور فناوری درحال شکل دادن به گروهی برای تدوین استانداردهای حوزه متاورس هستند.به گزارش نقشه به نقل از رویترز، نکته جالب دراین زمینه عدم حضور نماینده ای از شرکت اپل در بین این مؤسسات است.
این گروه در اطلاعیه ای اعلام نمود مشارکت کنندگان در انجمن استانداردهای متاورس شامل خیلی از بزرگترین شرکت های فعال در این فضا است که از سازندگان تراشه تا شرکت های بازی و همینطور نهادهای تعیین کننده استانداردهای دنیای مجازی مانند کنسرسیوم جهانی وب را در بر می گیرد.
اپل در حالی در لیست اعضا غایب است که مفسرین انتظار دارند با معرفی یک هدست حقیقت ترکیبی امسال یا سال آینده، تبدیل به یک بازیکن غالب در دنیای متاورس شود.
شرکت های بازی رابلاکس و نیانتیک هم در بین اعضای این انجمن حضور نداشتند و همینطور پلت فرم های متاورس مبتنی بر رمزارزهای نوظهور مانند The Sandbox یا Decentraland هم بخشی از این ابتکار عمل نیستند.
اپل هنوز به صورت علنی برنامه های خویش را برای ساخت هدست حقیقت ترکیبی تأیید نکرده، ولی عرضه چنین دستگاهی اپل را در رقابت مستقیم با متا قرار می دهد، که آینده خویش را به رشد متاورس پیوند زده و سرمایه گذاری زیادی در زمینه سخت افزارهای متاورس داشته است.


منبع:

1401/04/01
20:58:52
5.0 / 5
49
تگهای خبر: دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ