Go Map نقشه

طرح سازمان فضایی برای شناسایی و ارزیابی محصولات و خدمات فضاپایه

طرح سازمان فضایی برای شناسایی و ارزیابی محصولات و خدمات فضاپایه

به گزارش نقشه فراخوان سازمان فضایی ایران جهت حمایت و زمینه­ سازی استفاده حداکثری از محصولات و خدمات در رابطه با حوزه فضایی منتشر گردید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، سازمان فضایی ایران جهت حمایت و زمینه­ سازی استفاده حداکثری از محصولات و خدمات در رابطه با حوزه فضایی، مبادرت به شناسایی، ارزیابی، بسترسازی جهت ارتقاء و هم معرفی محصولات و خدمات فضاپایه می کند.
متقاضیان می توانند به زیرپورتال اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه رجوع و اطلاعات در رابطه با محصولات و خدمات خویش را ثبت کنند.
بنا بر اعلام سازمان فضایی ایران، بررسی و یا آزمون محصولات/خدمات تایید شده در آزمایشگاه های ذیصلاح داخلی و خارجی با استفاده از ظرفیت های همکاری سازمان فضایی با سایر نهادها (در صورت امکان) صورت می گیرد.
بر مبنای مشخصات و وضعیت هر کدام از محصولات/خدمات عرضه شده عدم تایید محصول/خدمات متصور است که در این صورت صاحب محصول/خدمات حداقل بعد از ۶ ماه و انجام اصلاحات مورد نیاز می­ تواند باردیگر نسبت به معرفی آن به سازمان و سپری شدن فرایند مربوطه اقدام نماید.
همینطور در صورت تایید محصول/خدمات توسط تیم فنی و دارا بودن گواهی آزمون از آزمایشگاه های داخلی، امکان استفاده از ظرفیت نهادهای ذیربط و همینطور امکان ارسال این محصول به خارج از کشور برای دریافت تاییدیه از مراکز آزمون بین ­المللی وجود دارد.
به نقل از سازمان فضایی ایران، در این میان امکان تایید محصول/خدمات توسط تیم فنی و دارا بودن گواهی آزمون از آزمایشگاه های ملی و بین ­المللی هم وجود دارد که در این صورت، محصول/خدمات شناسایی شده در فهرست مورد تایید سازمان فضایی ایران برای بهره برداری متولیان، مجریان و پیمانکاران قرار خواهند گرفت.
"ایجاد پایگاه داده از محصولات و خدمات مورد تائید و در دسترس قراردادن لیست و مشخصات موارد تایید شده برای متولیان، مجریان و پیمانکاران حوزه فضایی" و همینطور "اخذ مصوبه از شورایعالی فضایی در خصوص ضرورت استفاده از موارد تایید شده داخلی در ساخت محصولات و یا بهره برداری از خدمات فضاپایه"
از دیگر اقدامات حمایتی در طرح شناسایی، ارزیابی و معرفی محصولات و خدمات فضاپایه از جانب سازمان فضایی ایران خواهد بود.
منبع:

1401/01/24
13:19:43
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ