Go Map نقشه

پرچم اوکراین به فضا می رود!

پرچم اوکراین به فضا می رود!

به گزارش نقشه مأموریت فضایی خصوصی ˮپولاریس داونˮ(Polaris Dawn) به صورت علنی حمایت خویش را از اوکراین اعلام نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، روز دوشنبه(هفتم مارس) خدمه این مأموریت اعلام نمودند که پرچم اوکراین را در مسافرت به فضا با خود خواهند برد.
"پولاریس داون" نخستین مأموریت برنامه پولاریس خواهد بود که مقرر است طی آن سه پرواز با موشک های اسپیس ایکس صورت گیرد.
در این مأموریت چهار خدمه حضور خواهند داشت و فرماندهی آن بر عهده "جارد ایزاکمن"(Jared Isaacman) از مسافرین و فرمانده مأموریت اینسپیریشن ۴(Inspiration۴) است. سایر مسافرین "اسکات پوتیت"(Scott Poteet)، "سارا گیلیس"(Sarah Gillis) و "آنا منون"(Anna Menon) هستند. این مأموریت آغازی برای برنامه پولاریس خواهد بود که هدف آن انجام پروازهای فضایی انسانی و تأمین بودجه برای مواردی در زمین است.
مقامات این برنامه فضایی در توییتر نوشتند: ما در کنار اوکراین و شهروندان شجاع آن و همه ی کسانی که در سرتاسر جهان برای آزادی می جنگند، ایستاده ایم. خدمه پولاریس این پرچم را به مکانی در فضا می برند که از استبداد به دور است.
اوکراین در روز ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ مورد حمله روسیه قرار گرفت و از آن زمان تابحال دولت ایالات متحده آمریکا تحریم های زیادی بر روسیه اعمال کرده است. نتایج سیاسی این جنگ به مأموریت های فضایی هم رسیده است. مشارکت های فضایی زیادی در نتیجه ی این حمله گرفتار مشکل شده اند، با این وجود ناسا اعتقاد دارد که روسیه و آمریکا به فعالیت طبیعی خود در ایستگاه فضایی بین المللی ادامه خواهند داد.
با خدمه "پولاریس داون" آشنا شوید.
مأموریت پولاریس داون به وسیله کپسول کرودراگون شرکت اسپیس ایکس صورت خواهد گرفت و طی آن نخستین پیاده روی فضایی تجاری هم انجام می گیرد.
حداقل دو نفر از خدمه ی این مأموریت در مدار حدودی ۵۰۰ کیلومتری از زمین به پیاده روی فضایی خواهند پرداخت. کپسول دراگون دارای هوابند نیست ازاین رو فشار کل کابین پیش از باز شدن دریچه کاسته می شود. برای این پیاده روی خدمه لباس فضایی جدید اسپیس ایکس را به تن خواهند کرد.
توسعه لباس های فضایی جدید به همراه نخستین آزمایش شبکه ماهواره ای استارلینک برای ایجاد ارتباطات مبتنی بر لیزر در فضا برای پیشرفت فناوری های مورد نیاز برای سفر به ماه و مریخ در نظر گرفته شده است.
دومین مأموریت پولاریس برپایه مأموریت اول و آن چه خدمه از آن آموخته اند انجام می گیرد.
در نهایت پرتاب سوم این مأموریت، نخستین پرواز فضایی انسان با فضاپیمای استارشیپ خواهد بود. استارشیپ یک موشک و فضاپیمای چند بار مصرف است که برای ارسال انسان ها و محموله به ماه و مریخ توسعه می یابد.
تاریخ انجام این مأموریت معلوم نیست و قبل از آن باید این موشک تاییدیه خویش را از اداره هوانوردی فدرال دریافت کند. هم اکنون زمان دریافت این تاییدیه به تعویق افتاده است.1400/12/18
14:02:09
5.0 از 5
331
تگهای خبر: بین المللی , سفر , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ