Go Map نقشه
ستاری در مراسم رونمایی از ۷ دستاورد ایران ساخت در حوزه فناوری مكان محور:

دانش بنیان ها پایه اصلی توسعه اشتغال و دانش در کشور می باشند

دانش بنیان ها پایه اصلی توسعه اشتغال و دانش در کشور می باشند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در نمایشگاه ایران ژئو از آخرین دستاوردهای دانش بنیانی بازدید و بر استفاده از توانمندی این شرکتها برای توسعه فناوری و نوآوری در کشور تاکید نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از این نمایشگاه بین المللی، با اشاره به ضرورت هم افزایی همه نهادهای در رابطه با حوزه ژئوماتیک در کشور، اظهار داشت: چند سالی است که نهادهایی چون سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و دیگر سازمان های دولتی اهتمام ویژه ای به استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارند که باید از آنها تشکر نماییم.
ستاری افزود: توسعه امروز کشور در همه حوزه های فناورانه در گرو استفاده از توانمندی شرکت‎ های دانش بنیان و خلاق است. این کار ایران را در راه توسعه یافتگی قرار می دهد و تنها راه برون رفت کشور از مشکلات است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، این شرکتها را اصلی ترین عامل تحقق نوآوری در صنایع دانست و بیان کرد: باید از توان نخبگان برای این کار استفاده نمائیم. آنها می توانند به توسعه اشتغال و دانش در کشور کمک کنند. امروز تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور رو به افزایش است و پژوهشگران و پژوهشگران زیادی در کشور فعالیت می نمایند.
ستاری معتقد می باشد که طی چند سال اخیر اقدامات و کوشش های شرکت های دانش بنیان تاثیر بی نظیری در توسعه علمی کشور داشته اند و دستاوردهای آنها همه را حیرت زده کرده است. باید تلاش نماییم از این ظرفیت ملی برای توسعه همه حوزه های فناورانه بهره ببریم.
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در رویداد بین المللی ایران ژئو از ۷ دستاورد دانش بنیانی رونمایی گردید. «سامانه مدیریت و یکپارچه سازی داده های مکانی»، «پکیج نرم افزاری وب جی آی اس » و «سامانه سحاب»، «۲ محصول تصویر برداری هم زمان دو بعدی و سه بعدی و انیمیشن در بستر موتور GIS یا سیستم اطلاعات جغرافیایی) و فیلم برداری و ساخت انیمیشن درباره عوارض کره زمین»، «۲ دستگاه گیرنده مولتی فرکانس و رفرنس استیشن » تولیداتی هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برای اولین بار در این نمایشگاه به نمایش درآمدند.
برقراری نمایشگاه تا ۳ بهمن ماه
نمایشگاه بین المللی ایران ژئو ۱۴۰۰، به شرکتها فرصت «معرفی توانمندی ها و محصولات در سطح گسترده و بین المللی»، «برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنها»، «شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه های آنها»، «فرصت جذب سرمایه گذار و توسعه فعالیت شرکت ها»، «انجام مذاکرات تجاری و انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی» و «شرکت در نشست های تجاری بین المللی با هیات های خارجی مدعو» را می دهد.
این رویداد که از روز گذشته با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و برخی مقامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دستگاه های مرتبط در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران شروع به کار کرده تا سوم بهمن در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا است.
1400/11/01
19:26:17
5.0 از 5
404
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ