Go Map نقشه

احتیاج به عزم جدی برای عرضه پژوهش های بنیادی و محصول محور

احتیاج به عزم جدی برای عرضه پژوهش های بنیادی و محصول محور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در مراسم تقدیر از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری بیان نمود: عزم ملی و همکاری جمعی برای انجام پژوهش های بنیادی و محصول محور ضروری می باشد.به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده این دانشگاه اظهار داشت: با عنایت به نقش پژوهش در سرنوشت کشور، ضروریست تا به این حوزه بیشتر توجه گردد.

وی با بیان این نکته که مقاله مقدمه پژوهش است، اضافه کرد: باید دانشگاه علوم پزشکی ایران به سمت دانشگاه های نسل نو در جهت رفع نیازهای جامعه حرکت نماید و با عزم جدی و همکاری همگانی برای عرضه پژوهش های بنیادی و محصول محور تلاش شود.

دکتر پازوکی همکاری همفکری و همکاری همه جانبه را عامل اصلی موفقیت دانست و افزود: با بسیج همگانی در سطح کشور، رکورد بیشتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن در روز به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: تأمین مسکن اعضای هیئت علمی جوان در دستور کار قرار دارد و امید است با همکاری بنیاد مسکن، بتوانیم شهرک دانشگاه علوم پزشکی ایران را ایجاد نماییم.

وی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت های برون مرزی برای افزایش درآمد اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران به صورت رسمی درحال پیگیری هستیم.

دکتر پازوکی اظهار داشت: امید است شرایطی فراهم نماییم تا اساتید گرانقدر بتوانند بدون دغدغه به رسالت اصلی خود در حوزه های آموزش و پژوهش بپردازند و در راه تربیت محققان جوان موفق باشند.

دکتر حسین کیوانی؛ سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری در بخش ابتدایی مراسم تقدیر از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری ضمن اشاره به اهمیت تفکر تصریح کرد: برپایه معیارهای استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی ایران در تعداد مقالات عرضه شده رتبه سوم و رتبه چهارم در استنادات و برپایه اچ ایندکس رتبه دوم را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه یازده درصد از اساتید دانشگاه در لیست یک درصد دانشمندان پراستناد دنیا قرار دارند، اضافه کرد: کسب رتبه دوم در انتشارات و دارا بودن ۱۱ نشریه علمی پژوهشی یکی دیگر از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

دکتر کیوانی بر توجه بیشتر به حوزه فناوری تصریح کرد و اضافه کرد: در جهت اولویت های نظام سلامت، مأموریت محور کردن مراکز تحقیقاتی و پشتیبانی از آنها برای تسریع امور و انجام تحقیقات کاربردی مورد نظر ما است.

در ادامه دکتر مرتضی ناصربخت؛ مدیر هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه گزارشی از فرایند انتخاب برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری در سال ۱۴۰۰ عرضه داد و اضافه کرد: برای ارتقاء نظام سلامت باید به سمت پژوهش های کارآمد و موثر پیش برویم تا علاوه بر ارزیابی کیفی تحقیقات بتوانیم رتبه دانشگاه در این حوزه را ارتقاء دهیم.

در آخر از اساتید و دانشجویان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه پژوهش و فناوری، مراکز تحقیقاتی و شرکتهای فناور برتر تقدیر گردید.

نکته قابل توجه این که در مراسم امسال؛ به همت بنیاد نیکوکاری شادروان محمد حسین و زینب اسدی لاری، تندیس افتخار به دانشجویان نوآور و فناور برگزیده دانشگاه علوم پزشکی ایران اهداء شد.

پژوهشگران و فناوران برگزیده سال ۱۴۰۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران
1400/10/17
14:44:57
5.0 از 5
405
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ