Go Map نقشه

اینتل در چین خودرو های خودران تولید می کند

اینتل در چین خودرو های خودران تولید می کند

نقشه: واحد تولید خودرو های خودران شرکت اینتل موسوم به موبایل آی از همکاری با شرکت چینی زیکر برای تولید اتومبیل های خودران آگاهی داده است.به گزارش نقشه به نقل از رویترز، مقرر است این خودرو های خودران در چین تولید شوند و از سال ۲۰۲۴ در دسترس و قابل خریداری باشند.
این شرکتها که در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۲۲ حضور دارند، همچون خودرو های سطح ۴ خودران هستند. این بدان معنا است که در خودرو های مورد اشاره کماکان فرمان نصب می شود و رانندگان هم باید گواهینامه رانندگی داشته باشند، اما خودرو های مورد اشاره در بیشتر شرایط و موقعیت ها بدون نیاز به دخالت انسان قادر به مسیریابی و حرکت هستند.
در این خودرو ها از تراشه های EyeQ ۵ شرکت موبایل آی استفاده شده و همچنین داده های نقشه خوانی این شرکت نیز حرکت خودرو های مورد اشاره را در جاده‌ ا تسهیل می کند.
اینتل در سالهای اخیر سرمایه گذاری های گسترده ای در حوزه راه اندازی کارخانه های تولید تراشه و مشارکت در حوزه تولید خودرو های خودران به عمل آورده و چین را نیز بعنوان یک بازار بزرگ خودرو جدی گرفته است. شرکت چینی جیلی نیز که با سرعت درحال افزایش سهم خود در بازار داخلی است، می خواهد وارد بازار خودرو های خودران شده و به دنبال حضور در بازارهای کره جنوبی و چین نیز هست.


منبع:

1400/10/15
20:47:14
5.0 از 5
362
تگهای خبر: بازار , جاده‌ , خودرو , مسیر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ