Go Map نقشه

پیام ویدئویی فضانوردان از فضا به مناسبت کریسمس

پیام ویدئویی فضانوردان از فضا به مناسبت کریسمس

نقشه: فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی در یک پیام ویدیویی کریسمس را به افراد ساکن زمین تبریک گفتند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۶ همچون فضانوردان ناسا به اسامی راجا چاری، توماس مارشبرن، کایلا بارون و مارک ونده هی، ماتیاس ماورر فضانورد آژانس فضایی اروپا و آنتون شکاپلروف و پیوتر دوبروف از روسکاسموس، امسال کریسمس را در ایستگاه فضایی بین المللی جشن می گیرند.
فضانوردان به مناسبت کریسمس ویدیویی را به اشتراک گذاشتند و طی آن تعدادی از آنها درباره حس خود در دوران کریسمس گفتند. برای مثال کایلا بارون از فضانوردان ماموریت کرو-۳ در این ویدیو اظهار داشت: من همیشه مشتاقانه منتظر این فصل از سال هستم و حتی زمانی که در آکادمی نیروی دریایی بودم این زمان همیشه باید به خانه برمی گشتم تا خانواده ام را ببینم.
"بارون" در پوکاتلو، آیداهو متولد شد، اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می داند. "بارون" ۳۳ ساله در سال ۲۰۱۷ وارد مدرسه کاندیدهای فضانوردی شد. وی قبل از آنکه فضانورد شود، موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای از دانشگاه کمبریج شد. وی همین طور مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را نیز دریافت کرده و سه بار در ناو یواس اس مین بوده است.
بارون ۱۰ نوامبر طی ماموریت کرو-۳ اسپیس ایکس همراه با مارشبرن، چاری و ماورر به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند. این نخستین پرواز فضایی "بارون"، "چاری" و "ماورر" و سومین پرواز "مارشبرن" بود. این سومین ماموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان قسمتی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی بود. مقرر است هر ماموریت، همچون کرو-۳، حدودا شش ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همین طور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان ماموریت کرو-۳ نیز بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.
بارون در این ویدیو اضافه کرد: بااینکه امسال اینجا هستیم اما ما در اینجا نیز خانواده فضایی خودرا داریم. اما از اینجا نیز می توانیم سنت ها را به جا بیاوریم و با خانواده خود در زمین نیز صحبت نماییم.
چاری در این ویدیو اظهار داشت: یک خانواده جدید در فضا داریم و من از گذراندن کریسمس با این خانواده بسیار مشتاقم.
"چاری"، فرمانده این ماموریت در میلواکی متولد شد، اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می داند. "چاری" پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.
ایستگاه فضایی حدودا هر ۹۰ دقیقه یا حدودا ۱۶ بار در ضمن ۲۴ ساعت به دور زمین می چرخد. ماورر که بعنوان متخصص ماموریت کرو-۳ خدمت می کند در این ویدیو به شوخی گفت از آنجا که فضانوردان روز شنبه، ۲۵ دسامبر در مدار بودند، می توانستند ۱۶ بار کریسمس را جشن بگیرند.
"ماتیاس ماورر" اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای نخستین بار با ماموریت کرو-۳ به فضا سفر کرده است. پیش از فعالیت بعنوان یک فضانورد، "مارر" برخی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می داد. در سال ۲۰۱۶، "مارر" ۱۶ روز را بعنوان قسمتی از عملیات "ماموریت در محیط بی نهایت خشن"(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.
ونده هی در این ویدیو اظهار داشت: من می خواهم به خانواده ام بگویم هر کجا هستم، مهم نیست که چقدر از شما دور هستم می خواهم بدانید قلب من همیشه با شماست.
در آخر، این ویدیو با ارسال عشق و پیام ویژه فضانوردان به خانواده های خود در زمین به انتها رسید.
منبع:

1400/10/05
20:44:17
5.0 از 5
486
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ