Go Map نقشه

شناسایی کهکشان های نامرئی مربوط به ابتدای جهان

شناسایی کهکشان های نامرئی مربوط به ابتدای جهان

نقشه: ستاره شناسان دانمارکی موفق به شناسایی دو کهکشان نامرئی شده اند که شکل گیری و پیدایش آنها به ابتدای جهان باز می گردد و می توانند رازهای زیادی را در مورد آفرینش افشا کنند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، پژوهشگران و ستاره شناسان از امواج رادیویی برای عبور از گرد و غبارهایی استفاده کردند که کهکشان های مورد اشاره را از دید مخفی می کرد.
یافته های مذکور نشان میدهد این کهکشان ها ابعاد و تعدد زیادی در ابتدای خلقت داشته اند و برآوردهای فعلی در مورد آنها کمتر از حد واقعی بوده است.
تلسکوپ فضایی هابل یکی از قدرتمندترین ابزار مشاهده کیهانی در اختیار انسان هاست که قادر به دیدن اجرام در فاصله بیش از ۱۳ میلیارد سال نوری از زمین است. از آنجا که فضا و زمان بسیار در هم تنیده شده اند، اجرامی که در آن فاصله شناسایی می شوند، در وضعیت ۱۳ میلیارد سال پیش خود مشاهده می شوند و این امر به اخترشناسان امکان می دهد که بطور مؤثر به گذشته و دوران پیدایش کیهان بنگرند.
دو کهکشان تازه کشف شده REBELS-۱۲-۲ و REBELS-۲۹-۲ نامگذاری شده اند، و بااینکه نور آنها ۱۳ میلیارد سال سفر کرده است تا به زمین برسد، اما این کهکشان ها در حقیقت بسیار بالاتر از ۱۳ میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارند. برای اینکه به لطف انبساط کیهان، کهکشان های مذکور حالا در فاصله خیره کننده ۲۹ میلیارد سال نوری از ما قرار دارند و پس در زمره دورترین کهکشان های شناخته شده توسط بشر قرار دارند.
کشف این کهکشان ها همین طور سوالات جالب جدیدی را در مورد جهان اولیه به ذهن متبادر می کند. برمبنای محاسبه ستاره شناسان، بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کهکشان های مربوط به ابتدای خلقت ممکنست در پشت گرد و غبارهای کیهانی پنهان شده باشند. پس مدلهای ما از تکامل کیهان ممکنست با واقعیت فاصله بسیاری داشته باشند.


منبع:

1400/09/07
14:30:52
5.0 از 5
768
تگهای خبر: سفر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ