Go Map نقشه

تمرین درمانی، راهی برای بهبود آرتروز

تمرین درمانی، راهی برای بهبود آرتروز

پژوهشگران کشور با انجام پژوهشی دریافتند که تمرین درمانی به ویژه تمرینات تعادلی، از بی ثباتی زانو در بیماران مبتلا به آرتروز کاهش می دهد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، استئوآرتریت یا آرتروز زانو رایج ترین بیماری مفصلی در سرتاسر جهان گزارش شده است که با عوارض مختلفی چون درد، محدودیت عملکردی، ناتوانی و کاهش کیفیت زندگی هم راه است و موجب سختی در بلند شدن از صندلی، بالا رفتن از پله، زانو زدن، ایستادن و پیاده روی می شود.
استئوآرتریت زانو عمدتاً زنان را بیشتر از مردان متاثر می کند. تعداد زیادی از مردم با استئوآرتریت زانو به سبب ضعف عضلانی از بی ثباتی زانو شکایت می کنند که در نهایت موجب بهم خوردن تعادل می شود.
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این پژوهش به این نتیجه رسیدند که هدف از درمان مکمل بیمار مبتلا به استئوآرتریت زانو، کنترل درد، بهبودی در عملکرد و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت است.
این پژوهش که توسط دکتر احمدرضا عسگری آشتیانی و با همکاری مهدی محمدی و نرگس جهانتیغ اکبری انجام شده، نشان می دهد: تمرین درمانی به ویژه تمرینات تعادلی از بی ثباتی زانو در بیماران مبتلا به آرتروز کاهش می دهد. بدین سبب به این بیماران پیشنهاد می شود که تمرینات تعادلی را که تنوع بسیار دارند را به دفعات و تا رفع کامل بی ثباتی انجام دهند.1400/08/28
22:22:59
5.0 از 5
954
تگهای خبر: دانشگاه , كیفیت , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ