Go Map نقشه

حمایت جهاد دانشگاهی تهران از کسب و کارهای نوپای دانشجویی

حمایت جهاد دانشگاهی تهران از کسب و کارهای نوپای دانشجویی

نقشه: رییس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان آمادگی برای حمایت این نهاد از کسب و کارهای نوپای دانشجویی اظهار داشت: امید می رود با تاسیس مرکز شتابدهی، بتوان کمکی برای جلوگیری از فرار مغزها باشیم و با معرفی ایده های جدید به شرکت های تجاری، علاوه بر افزایش کیفیت و تنوع محصول در بهبود روند کار شرکتهای تجاری مؤثر باشیم.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر مسعود کمبرانی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر با عنوان حمایت جهاد دانشگاهی از کسب و کارهای نوپای دانشجویی با اشاره به اینکه این روزها صحبت های بسیاری درباره شتابدهنده ها و شرکت های نوپا می شود، اظهار نمود: جوانان خوش فکر و خوش ایده ی بیننده این برنامه بدانند به پشتوانه مرکز شتابدهنده، ما می توانیم از ایده آنها ثروت ایجاد نماییم.
ایشان سپس توضیح داد: یک شرکت نوپا و استارت آپ شرکتی است که حول یک ایده اولیه(ایده خام) شکل می گیرد که هنوز محصول آن معین نیست و این ایده، بازار و تجارت را نمی شناسد و لازم است از آن حمایت هایی انجام گیرد.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی تهران در ادامه اضافه کرد: یک شرکت منسجم، متبحر و با تجربه شتابدهنده ای را به وجود می آورد و استارت آپ های مختلفی را با ایده های مختلف در اطراف خود جمع می کند. در مراحل مختلف زمانی ۲ تا ۳ ماهه آنها را ارزیابی، گزینش و حمایت می کند. استارت آپ ها بایستی در دوره کوتاه مدت ۶ تا ۹ ماهه به رشد مناسبی رسیده و به بازار و سرمایه گذار معرفی شوند.
دکتر کمبرانی با اشاره به سابقه ۴۰ ساله سازمان جهاد دانشگاهی تهران در حوزه تحقیقات فنی و مهندسی به خصوص در زمینه شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی متالورژی و آلیاژهای فلزی اظهار داشت: بدین جهت مرکز شتابدهنده این سازمان مجهز به آزمایشگاه های خوبی است و چنانچه صاحبان ایده در این مرکز حضور یابند، علاوه بر اینکه از فضای مناسب و اشتراکی، بهره مند می شوند، می توانند از مشاوره های علمی منتورها و مشاوران در امر گسترش ایده ها بهره برده و ایده های خودرا در آزمایشگاه ها عملیاتی کنند.
وی با اشاره به اینکه این شرکتها از حمایت های مالی، تجاری و اقتصادی بهره خواهند برد، اضافه کرد: در نهایت چنانچه ایده ای پرورش یابد و قابلیت تجاری سازی را داشته باشد آنها را به سرمایه دار، سرمایه گذار و یا به شرکت های بزرگ تجاری معرفی می نماییم.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با اشاره به اینکه در پشتیبانی از ایده اولیه دانشجویان محدودیتی قائل نیستیم و از ایده همه دانشجویان فارغ التحصیل از هر دانشگاهی در زمینه شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی متالورژی و آلیاژهای فلزی استقبال و حمایت می نماییم، اشاره کرد: دانشجویان علاقمند در این عرصه می توانند با مراجعه به سایت جهاد دانشگاهی تهران فرم پذیرش را تکمیل کنند و وارد مرکز شتابدهی سازمان جهاد دانشگاهی تهران شوند تا روال پذیرش و استقرار طی شود.
دکتر کمبرانی ابراز امیدواری کرد پروسه رشد استارت آپها در مراکز شتابدهی و نفوذ ایده های جدید به شرکتهای تجاری، کمک موثری به اقتصاد دانش بنیان کشور کند.
دکتر کمبرانی با این توضیح که برای ایجاد کسب وکار ۳ ضلع نیاز است، تصریح کرد: ضلع اول شرکت تجاری یا سرمایه گذاراست، ایده که هنوز ایده خام و اولیه است و در قالب استارت آپ ظهور می کند ضلع دوم است و مرکز شتابدهی که از ایده حمایت می کند و آنرا پرورش می دهد بعنوان ضلع سوم، باید در کنار هم قرار گیرند تا سریعترین و مطمئن ترین مسیر برای ایجاد اقتصاد دانش بنیان فراهم گردد.
وی با اشاره به اینکه در پروسه شتابدهی، در مراحل مختلف ارزش ایده افزایش می یابد، اضافه کرد: ممکنست ایده اولیه و خام این شرکتها در مراحل اولیه جذابیت زیادی برای سرمایه گذاری نداشته باشد، اما به تدریج و بر اثر کار بر روی آن، ایده مراحل رشد خودرا طی می کند و به دانشی باارزش تبدیل گشته و می تواند نظر سرمایه گذاران را جلب نماید.
منبع:

1400/08/09
12:10:02
5.0 از 5
598
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ