Go Map نقشه

شروع پانزدهمین جشنواره خلیج فارس

شروع پانزدهمین جشنواره خلیج فارس

پانزدهمین جشنواره ملی خلیج فارس با تجلیل از مفاخر خلیج فارس در اردیبهشت 1401 برگزار می گردد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، رحیم یعقوب زاده ـ مدیر مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران ـ با بیان این خبر اظهار داشت: پانزدهمین دوره با برگزاری رویدادهای در رابطه با این حوزه همچون همایش علمی و نشست های تخصصی، مراسم تجلیل از نامداران و مفاخر خلیج فارس، برگزاری نمایشگاه های کتاب، اسناد و نقشه های خلیج فارس، فراخوان ایده های برتر با موضوع خلیج فارس و ده ها رویداد مرتبط دیگر در سطح کشور برگزار می گردد.
او با اشاره به اینکه خلیج فارس از دیرباز در ابعاد مختلف بعنوان مزیت و اولویت در سطح ملی، منطقه ای و نیز بین المللی مطرح بوده است، اظهار نمود: این آبراهه برای ایرانیان به مثابه داشته تاریخی و هویتی است، بدین جهت شایسته است در کنار تجزیه و تحلیل مزیت های خلیج فارس در مجامع علمی، اقدامات مختلفی برای پاسداشت نام خلیج فارس صورت گیرد.
یعقوب زاده بیان کرد: باتوجه به مسائل روز خلیج فارس و حساسیت بیش از پیش این منطقه، دبیرخانه جشنواره اهتمام خواهدنمود با همکاری پژوهشگران حوزه های مختلف مطالعات خلیج فارس نظیر تاریخ و فرهنگ، انرژی، محیط زیست، علوم سیاسی و اجتماعی، گردشگری و... به شیوه مستند به مقابله با تحریف نام تاریخی خلیج فارس بپردازد و مزیت های بی شمار اقتصادی، فرهنگی، تجاری، گردشگری و راهبردی خلیج فارس را معرفی نماید.
او اضافه کرد: رویدادهای این جشنواره توسط مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری تعدادی از واحدهای جهاددانشگاهی از اواخر مهرماه سال ۱۴۰۰ شروع و اختتامیه آن همزمان با روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.
مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان از سال ۱۳۸۴ تعداد ۱۴ دوره همایش ملی خلیج فارس را در پیوند با پاسداشت نام خلیج فارس و بیان مزیت های تاریخی، راهبردی، سیاسی، گردشگری و اقتصادی خلیج فارس در استانهای حاشیه خلیج فارس و همین طور تهران برگزار کرده است.


منبع:

1400/07/21
09:43:36
5.0 از 5
745
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ