Go Map نقشه
با استفاده از آنتن فركانس رادیویی؛

رباتی که اشیای گمشده را می یابد

رباتی که اشیای گمشده را می یابد

نقشه: پژوهشگران رباتی ابداع نموده اند که می تواند اشیای گمشده مانند کلید را ردیابی کند. نمونه اولیه دستگاه یک بازوی رباتیک با گیره و دوربین است.


به گزارش نقشه به نقل از دیلی میل، بارها اتفاق افتاده که فرد هنگام خروج از خانه کلیدهایش را جا می گذارد و مجبور می شود برای یافتن آنها همه جا را جستجو کند. حالا پژوهشگران یک ربات جدید ابداع نموده اند که این کار را برای کاربر انجام می دهد.
نمونه اولیه ربات توسط پژوهشگران MIT تولید شده و در حقیقت یک بازوی مجهز به دوربین و آنتن فرکانس رادیویی است که به یک گیره متصل است. بازوی رباتیک با بهره گیری از آنتن فرکانس رادیویی شیء مورد نظر را جستجو می کند. همراه آن می توان برچسب های RFID روی ابزارهای مختلف چسباند. آنتن با ارسال سیگنال هایی می تواند شیء گمشده دارای برچسب را ردیابی کند. تراشه های ارزان و بدون باتری RFID در پاسپورت ها، کتاب های کتابخانه و کارت های بدون تماس وجود دارند. شرکت های هواپیمایی نیز از آنها برای ردیابی چمدان ها و خرده فروشی ها از آنها برای جلوگیری از سرقت از فروشگاه استفاده می نمایند. سیگنال فرکانس رادیویی در این طرح کارآمد است برای اینکه می تواند در سطوح مختلف همچون لباس های شسته نشده نیز نفوذ کند و شیء گمشده را بیابد. هنگامیکه آنتن با برچسب RFID ارتباط برقرار می کند، منطقه حدودی آنرا ردیابی می کند. این ربات منطقه ردیابی شده را با داده های دریافتی از دوربین ترکیب می کند و بدین سان موقعیت مکانی شیء را بهتر می توان یافت. بگفته پژوهشگران این سیستم را می توان در آینده در انبارهای خرده فروشان آنلاین به کارگرفت، با کمک آن در یک کارخانه تولید خودرو قطعات را نصب کرد یا به سالمندان کمک کرد کارهای مختلف روزانه را انجام دهد.


منبع:

1400/07/17
11:38:34
5.0 از 5
618
تگهای خبر: آنلاین , خودرو , دستگاه , ردیاب
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ