Go Map نقشه
دبیركل كمیسیون ملی یونسكو:

فرهنگ و هنر، برای ایجاد شغل های پایدار نیازمند به علم و فناوری است

فرهنگ و هنر، برای ایجاد شغل های پایدار نیازمند به علم و فناوری است

به گزارش نقشه دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو اظهار داشت: مشکل اصلی کشور ما، بی توجهی به فرهنگ و صنایع فرهنگی است که می توانند نقش مهمی در اقتصاد و تجارت جهانی داشته باشد. ما باید در عرصه هنر و فرهنگ با استفاده از علم و فناوری، گام های بلندی برداریم، چونکه فرهنگ و هنر ظرفیت بالایی برای ایجاد شغل های پایدار دارد که نیازمند به علم و فناوری است.به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر حجت الله ایوبی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین کمیسیون ملی یونسکو و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی توسعه با مبحث همکاری در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: امروزه به فعالیتهای فرهنگی بعنوان یک شغل پایدار نگاه می شود و دیگر نگاه لوکس روی این فعالیت ها نیست. اگر به دنبال کارآفرینی هستیم، بی گمان فرهنگ و هنر انتخاب منطقی تری است. دراین راستا هم اروپایی ها تجربه خوبی در این حوزه دارند، چون که آنها به خوبی توانستند علم و فناوری را در این حوزه به خدمت بگیرند.

به گفته دکتر ایوبی، فعالیت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ارزش زیادی برای کشور دارد. از آنجاییکه ایران تاریخ اثرگذاری در جهان دارد، ظرفیت بسیار قابل قبولی هم برای ایجاد توسعه پایدار در فرهنگ وجود دارد. در این راستا هم با عنایت به بزرگترین سرمایه خود که نیروی انسانی است، می توانیم برنامه ریزی های خویش را جامعه عمل بپوشانیم.

با توسعه فرهنگ سرمان را در فضای اقتصادی دنیا بالا بگیریم

رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی هم ضمن اشاره به فعالیتهای کمیسیون ملی یونسکو اظهار داشت: همیشه شاهد فعالیتهای پرارزش کمیسیون ملی یونسکو در عرصه های متعدد فرهنگی و هنری بوده ایم، از طرفی مجموعه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی هم اولین پارک علم و فناوری در صنایع فرهنگی است که با اینکه عمر طولانی ندارد، اما به خوبی توانسته در این راه قدم های بزرگی بردارد.

دکتر ایمانی خوشخو اضافه کرد: در عرصه بین المللی، ظرفیت های فرهنگی و هنری کشور یک مزیت مهم به شمار می رود؛ برای مثال صنعت خودرو هیچ وقت مزیت نیست. نمی گویم رشد آن بد است، اما آن چیزی که مزیت حساب می شود، حوزه فرهنگ و هنر است که می توانیم با توسعه آن سرمان را در فضای اقتصادی دنیا بالا بگیریم. باید شیوه های جدیدی را برای توسعه صنایع فرهنگی به کار بگیریم. زبان امروز دنیا، زبان فناوری است و ما باید با این روش ظرفیت های فرهنگی و بالقوه خویش را به دنیا عرضه نماییم.

وی تصریح کرد: امیدواریم با حمایت های کمیسیون ملی یونسکو در عرصه بین المللی شاهد اتفاقات خوبی باشیم و بتوانیم بیشتر از گذشته خویش را به دنیا عرضه نماییم. با عنایت به این که این روزها اغلب مردم دنیا تشنه فرهنگ های اصیل و ناب هستند، ما می توانیم از راه توانمندی های کشورمان در این راه به موفقیت های مهمی برسیم.

به گزارش روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، این تفاهمنامه به منظور توسعه همکاری در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق و بهره گیری از ظرفیت های متقابل، میان کمیسیون ملی یونسکو و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با محوریت راه اندازی unesco startup studio art، تجاری سازی محصولات و خدمات صنایع خلاق و فرهنگی با استفاده از ارتباطات بین المللی، برگزاری جایزه نوآوری در زمینه هنر و راه اندازی باشگاه صنایع خلاق فرهنگی در فدراسیون باشگاه یونسکو ایران منعقد شد.

منبع:

1400/06/31
12:13:59
5.0 از 5
960
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ