Go Map نقشه

معاونت علمی در نحوه برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی دخالتی ندارد

معاونت علمی در نحوه برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی دخالتی ندارد

نقشه: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به روند برگزاری دومین آزمون استخدام بخش خصوصی اظهار داشت: این معاونت بعنوان بخشی از دولت در نحوه برگزاری، انعقاد قراردادها و بیمه شدگان این آزمون هیچ دخالتی ندارد چون كه برگزار كنندگان این آزمون از بخشهای خصوصی هستند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری بامداد امروز (پنج شنبه ۱۶ اسفند) در حاشیه بازدید از دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی با تاكید بر لزوم پشتیبانی از جوانان تحصیل كرده اظهار نمود: برنامه فن آورد كه یك رویداد در حوزه فناوری به حساب می آید، استارتاپی است كه از حدود ۵ سال پیش فعالیت خویش را شروع كرده است.
وی افزود: این استارتاپ با برگزاری مسابقاتی مبادرت به شناسایی و معرفی استعدادهای برتر در حوزه های فناوری كرده است.
ستاری تصریح كرد: برای ما بسیار مهم می باشد كه این برنامه و رویداد به صورت گسترده، توسعه یابد كه این امر در حال بروز است به گونه ای كه پارسال از راه این رویداد ۲۸ استعداد شناسایی و برای فعالیت به شركت های بخش خصوصی و دانش بنیان معرفی شده اند.
معاون علمی رئیس جمهور با تاكید بر این كه عمده اشتغال این تعداد استعداد شناخته شده در شركت های دانش بنیان بوده است خاطرنشان كرد: در ادامه این فعالیت ها از دو سال قبل مبادرت به برگزاری آزمون استخدام بخش خصوصی شركت های دانش بنیان و تجاری شده است و امسال بیشتر از ۱۰ هزار نفر امكان شغل یابی دارند.
ستاری با تاكید بر این كه استارتاپ های ما در حوزه شغلی وارد شده اند یك اتفاق بزرگی است افزود: علاوه بر این استارتاپ، استارتاپ های دیگری در كشور بوجود آمده اند كه در حوزه های فناوری مشغول به فعالیت هستند.
وی تصریح كرد: این كه یك استارتاپ در سال بتواند حدود ۱۰ هزار شغل برای افراد جویای كار ایجاد كند، یك اتفاق بزرگ است و ما هم باید جوانان را تشویق نماییم تا این نوع فعالیت ها را توسعه دهند و بتواند قابلیت های خوبی برای شركت های دانش بنیان در آینده ایجاد كنند.
ستاری همینطور به روند برگزاری دومین آزمون استخدامی اشاره نمود و اظهار داشت: معاونت علمی در جزئیات برگزاری این آزمون وارد نمی گردد چون كه ما بخش دولتی هستیم در حالیكه مصاحبه كنندگان و مجری این رویداد از بخش خصوصی است.
ستاری برگزاری این آزمون را یك اتفاق فوق العاده توصیف كرد و افزود: برگزاری این آزمون توانسته است رضایت نسبی را در بین افراد جویای كار ایجاد كند چون كه این افراد قادر هستند متناسب با استعداد و انتظارات خود شغلی در شركت های صنعتی و تجاری پیدا كنند.
معاون علمی رئیس جمهوری با ابراز امیدواری كه چنین رویدادهایی توسعه یابد، اظهار داشت: ما در دولت بعنوان معاونت علمی به طور گسترده به شتاب دهنده ها كمك می نماییم. عمده حمایت های ما حمایت های مالی نیست بلكه حمایت هایی است كه بخش خصوصی بتواند فعالیت های خویش را توسعه دهد.
معاون علمی با تاكید بر این كه معاونت در مورد بیمه و قراردادهای پذیرفته شدگان این آزمون هیچ دخالتی ندارد، اظهار نمود: قرارداد و بیمه پذیرفته شدگان بر مبنای ضوابط وزارت كار خواهد بود.
ستاری همینطور به وضعیت توسعه فناوری امسال اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون شركت های دانش بنیان در حال رشد هستند و اعمال تحریم ها ضد كشور هم سبب شده است كه بازارهایی كه در گذشته در اختیار نداشتند در اختیار بگیرند و این اتفاق خوبی در حوزه دانش بنیان ها است.
او همینطور اظهار نمود: ما تلاش داریم تا مشكلات شركت های دانش بنیان در زمینه هایی چون مالیات و گمرك كم رنگ شود، ضمن آن كه پایگاه های صادراتی ما به خوبی فعال می باشند و امیدواریم با این زیرساخت ها، شركت ها بتواند بخصوص به كشورهای همسایه صادرات محصول داشته باشند.1397/12/16
13:47:47
5.0 از 5
4463
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ