Go Map نقشه

شکست موشک آسترا در آزمایش نظامی آمریکا

شکست موشک آسترا در آزمایش نظامی آمریکا

به گزارش نقشه موشک ˮLV۰۰۰۶ˮ ساخته استارتاپ فضایی ˮآستراˮ پیش از حرکت به سمت آسمان به پهلو خم و باعث شد این پرتاب دقایقی بعد با شکست مواجه شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، معمولاً تکرار موفقیت آسان است. شما متوجه می شوید که چه چیزی منجر به آن شده و مدام آنرا تکرار می کنید. این فرمول حدودا در همه جا به استثنای علم پرتاب موشک کار می کند.
حالا استارتاپ فضایی "آسترا"(Astra) مستقر در کالیفرنیا بعد از چشیدن طعم موفقیت و رسیدن به فضا در مأموریت قبلی خود، در پرتاب موشک جدید خود در حین آزمایش برای ارتش آمریکا با شکست مواجه گردید.
این شرکت می گوید با مرور داده ها و ویدیوهای پرواز مشخص شده است که خاموش شدن موتور بلافاصله بعد از پرتاب رخ داده است و این شرکت به تیم خود افتخار می کند. به قول این استارتاپ فضایی، رسیدن به فضا امکان دارد سخت باشد، اما مانند این موشک، آنها تسلیم نمی شوند.
پرتاب موشک ها سال ها به طول انجامیده و میلیاردها دلار صرف آن شده تا به ثمر نشسته است. اما بعد از ورود شرکتهای خصوصی مانند "اسپیس ایکس"(SpaceX)، هزینه پرتاب ماهواره ها کاهش یافته است و این امر سبب سهولت پرتاب ماهواره ها برای شرکت ها شده است.
با این وجود، این استارتاپ کالیفرنیایی اعتقاد دارد که با ساختن موشک ها در مقیاس بیشتر، فضای بیشتری برای کاهش هزینه پرتاب های فضایی وجود دارد.
این استارتاپ که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد، توسعه و تکامل موشک های خویش را با استفاده از قطعات تولید انبوه شده سرعت بخشید و هزینه های پرتاب را کم کرد.
این شرکت در دسامبر سال قبل به صف ناسا و "اسپیس ایکس" ملحق شد تا موشک خویش را به فضا ارسال نماید. آنچه واقعاً در مورد این پرتاب قابل توجه بود این بود که تنها پنج نفر برای این پرتاب در سکوی پرتاب حضور داشتند.
اما حالا تکرار بعدی آن، آنطور که برنامه ریزی شده بود، پیش نرفت. بعد از آن پرتاب موفق، این شرکت بعضی از ارتقاهای برنامه ریزی شده را به این پرتاب اضافه کرد و این پرتاب چند ثانیه پیش از انجام به علت مشکل در موتور لغو شد. اما حتی با وجود یک روز تاخیر در این پرتاب، هیچ کس نمی توانست حدس بزند که این موشک در هنگام بلند شدن به پهلو خم می شود و پرتاب ناکام می ماند.
این موشک طبق برنامه در ساعت ۳: ۵۵ پس از ظهر به وقت محلی به هوا برخاست، اما یک ثانیه بعد، یکی از موتورهای اصلی خراب شد و با این وجود پرواز ادامه یافت و تقریباً دو دقیقه و سی ثانیه بعد از پرتاب، همه موتورها خاموش و موشک بعد از طی مسافت ۵۰ کیلومتری به زمین بازگشت.
"کریس کِمپ" مدیرعامل "آسترا" می گوید در طول خم شدن موشک به پهلو، موشک سوخت بیشتری سوزاند و سبب شد به قدری سبک شود که توسط چهار موتور روشن به هوا برخیزد. این مأموریت یک مأموریت آزمایشی برای ارتش ایالات متحده بود و هیچ محموله ای که در مدار قرار گیرد، در آن وجود نداشت.
همانطور که کمپ گفت، این شرکت داده های پرارزش به دست آمده از این شکست را بررسی می کند.
این موشک که از آلومینیوم ارزانقیمت ساخته شده و مانند خودرو ها مونتاژ شده است، می خواهد سال آینده مأموریت های بیشتری را انجام دهد و حتی هدف پرتاب روزانه در آینده را در سر می پروراند.
منبع:

1400/06/10
11:31:29
5.0 از 5
601
تگهای خبر: خودرو , هزینه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ