Go Map نقشه
معاونت علمی و فناوری اعلام كرد؛

توسعه فناوری های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی

توسعه فناوری های اکتشاف و استحصال آب برای مصارف شرب و کشاورزی

نقشه: معاونت علمی به دنبال گسترش فناوری های اکتشاف، استحصال و بهره برداری از منابع جدید آب برای مصارف مختلف شرب، صنعتی و کشاورزی است.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان، اهداف بلندمدت وکوتاه مدتی را طراحی نموده است تا با اجرای آنها گامی اثرگذار برای توسعه فناوری های در رابطه با این حوزه بردارد.
به همین دلیل به دنبال گسترش فناوری های اکتشاف، استحصال و بهره برداری از منابع جدید آب برای مصارف مختلف شرب، صنعتی و کشاورزی است. این کار را نیز با بهره گیری از توان تخصصی شرکت های دانش بنیان و خلاق و با به میدان آوردن ظرفیت های بخش دولتی و در رابطه با این حوزه انجام خواهد داد.
به طور مثال یکی از تلاش ها دراین زمینه پشتیبانی از ارتقاء سطح علمی و فناوری در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی است. ظرفیت های دانشی که می تواند راه گشای کشور در حوزه رفع نیازها و حل چالش های موجود باشد.
همچنین دراین زمینه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهتمام دارد با ایجاد هماهنگی، هم افزایی و یافتن حلقه های مفقوده بین نهادهای علمی، فناوری، اقتصادی و فرهنگی فعال کشور به این روند شتاب دهد.
درحال حاضر، این کارگروه به دنبال تامین و حفظ منابع جدید آب، مدیریت کمی و کیفی منابع آب و خاک، اعمال مدیریت ریسک و بحران در زمان وقوع خشکسالی و سیل، کاهش فرسایش و حفاظت از خاک در سطح حوزه های آبخیز کشور و حفاظت و بهره برداری مناسب از محیط زیست است.


منبع:

1400/05/31
23:19:55
5.0 از 5
1009
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ