Go Map نقشه

مدرسه تابستانه داده کاوی سلامت و تجهیزات پزشکی

مدرسه تابستانه داده کاوی سلامت و تجهیزات پزشکی

نقشه: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مدرسه تابستانه داده کاوی سلامت و تجهیزات پزشکی را برگزار می نماید.به گزارش نقشه به نقل از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دو مدرسه تابستانه داده کاوی سلامت و تجهیزات پزشکی توسط مرکز انفورماتیک سلامت وابسته به معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از امروز پنج شنبه ۲۱ مردادماه شروع به کار می کند.
دکتر مطلبی مدیر مرکز انفورماتیک سلامت و مسئول برگزاری این دو مدرسه تابستانی اظهار داشت: این مدارس تابستانی با هدف توسعه دانش و ارتقا مهارت آموزی دانشجویان رشته های مرتبط همچون علوم پزشکی، انفورماتیک پزشکی، مهندسی پزشکی، علوم بهداشتی، علوم داده و مدیریت بهداشتی و درمانی، محققان حوزه سلامت و سایر علاقه مندان به این حوزه ها طراحی شده است.
وی اظهار داشت: این دو مدرسه تابستانی در دو روز پایانی هفته به مدت ۶ هفته اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: فراگیران در مدرسه تابستانه داده کاوی سلامت با «چشم اندازهای پزشکی نوین در عصر داده ها» و «مدیریت و چالش های ثبت صحیح داده ها در حوزه سلامت» هرکدام با مدت دو ساعت آشنا خواهند شد.
وی اظهار داشت: سپس در کارگاه «مبانی و کاربردهای داده کاوی سلامت» به مدت ۴ ساعت شرکت می کنند. «کارگاه تحلیلی پردازش داده ها در SPSS» در ۸ ساعت آموزشی و «کارگاه داده کاوی سلامت در پایتون» به مدت ۲۲ ساعت برای فراگیران اجرا خواهد شد. در پایان هم فراگیران در آزمون انتهای دوره شرکت کرده و گواهینامه دوره را دریافت خواهند کرد.
مطلبی در توضیح سرفصل های مدرسه تابستانه تجهیزات پزشکی هم اظهار داشت: این دوره ۶۰ شامل ساعت آموزشی با سرفصلهای مبانی و مقدمات، مروری بر تجهیزات پزشکی عمومی بیمارستانی و کلینیک های پزشکی، مروری بر دستگاههای تصویر برداری پزشکی (سخت افزار و نرم افزار)، مبانی لیزر و کاربردهای آن در مهندسی پزشکی و مدیریت نگهداری و رفع عیوب تجهیزات پزشکی خواهد بود.
مطلبی افزود: امروزه داده های سلامت از ارزشمندترین سرمایه های مراکز بهداشتی و درمانی کشور بوده و متاسفانه در اغلب موارد این منابع حیاتی مانند معدنی بلااستفاده رها شده و گاها درحال از بین رفتن هستند.
وی اضافه کرد: مأموریت مرکز انفورماتیک سلامت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران کمک به نهادینه کردن اصول و استانداردهای جمع آوری، ذخیره و در نهایت بهره برداری اصولی از این داده ها است و این مرکز می خواهد در کنار آموزش و پژوهش دانش مدیریت و ثبت صحیح داده ها، به مهارت آموزی تجزیه و تحلیل و پردازش علمی این داده ها با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی و داده کاوی بپردازد و با تولید دانش مستند پژوهشی به خلق محصولات کاربردی خدمات تخصصی همچون سامانه های کمک تشخیصی و کمک درمانی(دستیاران بالینی هوشمند) در حوزه سلامت برسد.


منبع:

1400/05/22
12:26:46
5.0 از 5
526
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ