Go Map نقشه
در پژوهشگران رویان انجام شد

بررسی پروتئین های غشایی در سلول های بنیادی جنین

بررسی پروتئین های غشایی در سلول های بنیادی جنین

نقشه: پژوهشگران رویان در بررسی های خود تمامی گزارش های مربوط به بررسی پروتئین های غشایی سلول های بنیادی جنینی انسان را جمع آوری و متا آنالیز كردند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، بررسی پروتئین های جای گرفته در غشاء سلول اهمیت ویژه ای دارد؛ چراكه این پروتئین ها دارای عملكردهای بسیار ویژه ای مانند كنترل ورود و خروج مواد و اطلاعات به درون سلول و برقراری هرنوع ارتباط با محیط بیرونی سلول هستند.
بعلاوه تشخیص غیر تهاجمی بودن سلول ها، برای پیشگیری از بروز سرطان، اهمیت بالینی دارد. بر همین مبنا بررسی پروتئین های غشایی سلول های بنیادی جنینی انسانی، علیرغم تمام سختی ها، توجه پژوهشگران مختلف را به خود جلب كرده است.
به علت همین اهمیت، دكتر فائزه شكری، دكتر حسین بهاروند و دكتر قاسم حسینی سالكده، در پژوهشگاه رویان، تمامی گزارش های مربوط به بررسی پروتئین های غشایی سلول های بنیادی جنینی انسان را جمع آوری و متا آنالیز كردند. علاوه بر این، تمام گزارش ها از نظر روش انجام و اطلاعات انتشار یافته هم بررسی و داده های آنها با داده های مرجع مقایسه شد.
طبق اعلام رویان، نتایج حاصل از این بررسی و مقایسه ها كه به صورت یك مقاله مروری در مجله بین المللی Expert Review of Proteomics به چاپ رسیده است، با جمع بندی و یكسان سازی نتایج مقالات انتشار یافته قبلی، شاخص های غشایی مشترك را گزارش می دهد. این مقاله مروری به پژوهشگران كمك خواهد نمود كه به راحتی و در كوتاه ترین زمان با پروتئین های جای گرفته در غشای سلول های بنیادی جنینی انسانی و اهمیت آنها آشنا گردند.1397/12/11
18:03:04
5.0 از 5
5011
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ