Go Map نقشه
تضعیف رغبت به واكسن كرونا؛

نگرانی آمریكا از دروغ پراكنی در زمینه سلامت در شبكه های اجتماعی

نگرانی آمریكا از دروغ پراكنی در زمینه سلامت در شبكه های اجتماعی

اداره جراحی کل ایالات متحده از زیرمجموعه های دولت فدرال آمریکا در مورد انتشار مطالب دروغین زیادی در شبکه های اجتماعی در زمینه سلامت و بهداشت اظهار نگرانی کرد.به گزارش نقشه به نقل از انگجت، دکتر ویوک مورتی با انتشار سفارش نامه ای در مورد خطرات ناشی از انتشار این مطالب دروغین در شبکه های اجتماعی برای حوزه بهداشت و درمان در ایالات متحده اظهار نگرانی کرد و آنرا تهدیدی فوری دانست که مدیران شبکه های اجتماعی و پلت فرم های فناوری باید بطور جدی تر مورد توجه قرار دهند.
تا به حال سابقه نداشته که این اداره در مورد مسائل در رابطه با حوزه فناوری و آی تی اظهار نظر کند. جراح کل ایالات متحده سخنگوی ارشد این کشور درباب مسائل بهداشت عمومی در دولت آمریکا شمرده می شود که از طرف رییس جمهور آمریکا انتخاب شده و پس از کسب رأی اعتماد سنای ایالات متحده بطور رسمی منصوب می شود.
این مجموعه به طور معمول سفارش های خودرا تنها در حوزه شیوع بیماریهای همه گیر و خطرناک منتشر می کند. این اداره نگران است که دروغ پراکنی در شبکه های اجتماعی قبل از این هم لطمه های مهمی وارد کرده باشد و کوشش برای ترغیب مردم به واکسن زدن برای از میان رفتن کرونا را تضعیف کرده باشد.
در گزارش ۲۲ صفحه ای این اداره سفارش های متنوعی به افراد، سازمان های متولی بهداشت و درمان در آمریکا، پژوهشگران و روزنامه نگاران ارائه شده تا با انتشار اطلاعات دروغین بهداشتی و درمانی مقابله کنند. بخش عمده انتقادهای این گزارش مربوط به شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و توئیتر است.

1400/04/25
23:57:43
5.0 از 5
1008
تگهای خبر: فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ