Go Map نقشه

طراحی برج آسمانی معلق در چین

طراحی برج آسمانی معلق در چین

طراحی جدید ˮسو فوجیموتوˮ(Sou Fujimoto) معمار ژاپنی شبیه به آبنمایی است که در حقیقت با پایه های فلزی در هوا معلق شده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "سو فوجیموتو" معمار برجسته ژاپنی بعد از برگزاری مسابقه ای برای طراحی یک برج خاص در شنژن، منطقه ای از چین که اخیراً تحولات عظیم شهری و معماری را تجربه کرده است، یک برج شناور بزرگ طراحی کرد.
هرچند که داوران این مسابقه جایزه نخست را به این طرح اعطا نکردند، اما در عوض این طراحی توانست مقام دوم کسب کند.
هدف "فوجیموتو" از طراحی این برج، پاسخ به این پرسش که برج ها در قرن ۲۱ به چه شکلی درخواهند آمد، است و این که چگونه یک برج می تواند مانند برج ایفل جلب توجه کند.
این برج ۲۶۸ متر طول دارد و از ۹۹ قطعه جداگانه تشکیل شده است که در قسمت بالایی با یک صفحه افقی به هم متصل می شوند و پایه های آن هرچه به سمت زمین می آیند، کم عرض می شوند و به تدریج محو می شوند و این تصور را ایجاد می کنند که صفحه افقی برج در هوا شناور است.


این برج بطور همزمان یک برج واحد و مجموعه ای از برج ها است که نماد "آینده جوامع در عصر تنوع" است.
این برج به شکلی طراحی شده است که بیشتر از فولاد، الیاف کربن، طناب کولار و بتن تولید شده و دارای یک سیستم خرپای فولادی در محیطی با کابل های کششی از جنس کولار است که تعادل هسته ها را حفظ می نماید.
یک هسته متمرکز بعنوان پایه ای برای کل برج عمل می کند که با کابل های کششی دور خود که شبیه آب روان به پایین سرازیر شده اند، در کنار هم نگه داشته می شوند.
عرشه بالای این برج برای نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و بازدیدکنندگان و مردم محلی بعنوان یک مرکز اجتماعی جذاب می توانند منظره های زیبایی از شهر و خلیج را از ارتفاع ۲۶۸ متری ببینند.1400/04/06
11:02:58
5.0 از 5
1146
تگهای خبر: تجربه , طراحی , نمایشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ