Go Map نقشه
با كمك یك طرح كلان ملی فناوری؛

درمان بیماران سرطانی شتاب می گیرد

درمان بیماران سرطانی شتاب می گیرد

به گزارش نقشه دستگاه شتابدهنده خطی پزشكی توسط یك شركت دانش بنیان و در چارچوب یك طرح كلان ملی برای تسریع در درمان بیماران سرطانی در كشور تولید شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، نجات بخش، مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره تولید این محصول دانش بنیان، اظهار نمود: دستگاه شتابدهنده خطی پزشكی برای تسریع و بهبود درمان بیماران سرطانی و یا دارای غده های سرطانی در كشور بعنوان چهارمین شركت این دستگاه را در كشور بومی سازی كرد.
وی با اشاره به اینكه تنها سه شركت به فناوری تولید این دستگاه دسترسی دارند، اظهار داشت: شركت دانش بنیان ما بعنوان چهارمین شركتی است كه توانسته این دستگاه را تولید و در كشور بومی سازی كند.
نجات بخش به حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تولید این محصول دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به دریافت حمایت مالی از جانب معاونت علمی و با تاكید بر دانش متخصصان داخلی این دستگاه را در كشور بومی سازی كردیم.
او همینطور اظهار داشت: هم اكنون یك مورد از این دستگاه مراحل نهایی دریافت مجوزهای لازم برای بهره برداری و پذیرش بیمار در یكی از مراكز درمانی كشور را سپری می كند.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان ضمن اشاره به اینكه این دستگاه در تست های مختلف برای رعایت استانداردها تایید شده، بیان كرد: دستگاه شتابدهنده خطی از تمامی بررسی ها تایید گرفته، اما همچنان برای دریافت از وزارت بهداشت پیگیر هستیم و موفق به دریافت مجوز نهایی نشده ایم.
تولید داخلی با یك چهارم قیمت نمونه خارجی
نجات بخش به این مورد كه درصد بالایی از بومی سازی این دستگاه در كشور انجام شده، اظهار داشت: قیمت تمام شده دستگاه شتابدهنده خطی در كشور نسبت به قیمت نمونه خارجی خود حدود یك چهارم آن است و تمامی قطعات و جزئیات این دستگاه در كشور تولید شده و تنها زیر ۱۰ درصد از این قطعات وارداتی است.
وی به دریافت مجوز برای تولید انبوه این دستگاه اشاره نمود و اظهار داشت: این محصول برای رسیدن به خط تولید انبوه نیازمند مجوزهای سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت است كه البته اخیراً به غیر از تلاش های خود ما، مركز طرح های كلان ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم مذاكراتی را برای دریافت مجوز با نهادهای ذیربط انجام داده اند.
اشتغالزایی توسعه یافته با ورود یك طرح كلان ملی فناوری
مجری این طرح كلان ملی فناوری تصریح كرد: در صورت دریافت مجوز و تولید انبوه دستگاه شتابدهنده خطی و اجرای طرح توسعه ای شركت اشتغالزایی، در حدود ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم درگیر تولید این محصول می شوند و البته كه این رقم در ایجاد شغل به صورت غیر مستقیم خیلی بیشتر از این عدد است.
وی درباره صادرات این محصول دانش بنیان اظهار داشت: در هر كشور برای هر یك میلیون نفر باید ۳ تا ۴ عدد از این دستگاه وجود داشته باشد، این درحالی است كه در كشور ما فعلاً حدود ۷۰ دستگاه فعال است و تا عدد ۲۰۰ و اندی فاصله بسیاری داریم؛ بدین منظور وضعیت كشورهای اطراف ایران هم در شرایطی بدتر از ما است و نیاز زیادی به این دستگاه دارند. بنابراین در صورت رسیدن به مرحله تولید انبوه باید هرچه زودتر تولید را شروع نماییم.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان همینطور به مبحث عرضه خدمات بعد از فروش این شركت اشاره نمود و اظهار داشت: در كشور ما هم اكنون برخی از نمونه های خارجی این دستگاه وجود دارد كه درصورت بروز خرابی امكان تعمیر و عرضه خدمات بعد از فروش برای آنها وجود ندارد، این درحالی است كه با عنایت به طراحی و تولید این دستگاه از جانب این شركت در صورت بروز هرگونه مشكلی امكان عرضه خدمات بعد از فروش فراهم است.1397/12/07
20:01:11
5.0 از 5
5200
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ