Go Map نقشه

كشف انبوه جیوه در یخچال های ذوب شده گرینلند

كشف انبوه جیوه در یخچال های ذوب شده گرینلند

نقشه: محققان اخطار می دهند که یخچال های ذوب شده گرینلند حاوی مقادیر بسیار زیادی جیوه است و وجود این مقدار جیوه در آب های آزاد صنعت ماهیگیری را تهدید می کند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آمریکایی مقدار جیوه شناسایی شده در آب های مجاور یخچال های در حال ذوب گرینلند را اعلام نکرده اند. آنان با نمونه گیری از این آب ها در تلاش هستند وضعیت اکوسیستم نواحی ساحلی نزدیک به قطب شمال را اندازه گیری کنند.
در عین حال یک نمونه گیری دیگر از رودخانه هایی که از این آب ها تغذیه می شوند، نشان داده است سطح جیوه در هر لیتر از آب های مذکور بیشتر از ۱۵۰ نانوگرم بوده که ۱۵۰ برابر بیشتر از مقدار متوسط این ماده در رودخانه هاست. رسوبات جیوه زیاد موجود در رسوبات رودخانه ها هم که بعضاً به ۲۰۰۰ نانوگرم به ازای هر لیتر می رسیده نگران کننده بوده است.
در حال حاضر، پژوهشگران به دنبال پاسخ به دو سوال هستند: این مقدار جیوه از کجا به قطب شمال آمده و مقصد آن کجاست. محققان بعید می دانند این مقدار جیوه به دنبال فعالیتهای انسانی در قطب شمال شکل گرفته باشد و از طرفی قصد دارند با شناسایی مقصد این مقدار جیوه از تشدید آلودگی جلوگیری نمایند.


منبع:

1400/03/05
12:10:50
5.0 از 5
991
تگهای خبر: محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ