Go Map نقشه
به عنوان طرح كلان ملی؛

ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین كلید خورد

ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین كلید خورد

به گزارش نقشه طرح کلان ملی ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین، منطبق با استانداردهای جهانی شروع شد و متخصصان در حال بومی سازی قطعات آن هستند.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری یک شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد، طراحی و ساخت نمونه اولیه بالگرد نیمه سنگین با کمک توان و تخصص شرکتهای دانش بنیان شروع شد و با کمک شرکتهای دانش بنیان قطعات اولیه آن در حال تولید است. قطعاتی با رعایت استاندارد جهانی(TC) تولید می شوند و به بازار غیرنظامی وارد خواهند شد.
این بالگرد در کلاس وزنی نیمه سنگین است و فضایی برای ۲ خدمه، ۱۳ سرنشین، ۴ بلید و ۲ موتور در آن ساخته شده است. پروژه طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول، منطبق با استانداردهای بین المللی هواپیمایی کشوری شروع شده است.
طراحی و تولید بالگرد متوسط و نیمه سنگین همچون اهداف کلانی است که در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود. در واقع یکی از اصول مطرح شده در سند جامع توسعه هوافضای کشور استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال سازی ظرفیت ها است.
طرح کلان ملی فناوری طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول هم با همین هدف و در جهت استفاده از توان تخصصی شرکتهای دانش بنیان و خلاق این حوزه در حال اجرا می باشد.

1400/03/02
22:00:19
5.0 از 5
1259
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ