Go Map نقشه

نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

به گزارش نقشه ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری نقشه راه صنعت دریایی را تدوین می کند.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۳چالش مهم و اصلی صنعت دریایی کشور شناسایی شد تا با روش های فناورانه و با کمک شرکتهای دانش بنیان پاسخ داده شود.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از نهادهای موثر در توسعه فناوری های صنعت دریایی در تلاش است تا با رفع چالش های اصلی این حوزه، گامی مفید در جهت گسترش این صنعت راهبردی در کشور بردارد.
این روزها حمل و نقل دریایی در کشور، بعنوان یکی از قدیمی ترین صنایع، به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع نیازها و چالش های خود است. فناوری هایی که نقشی اثرگذار در کاربردی تر شدن این صنعت دارند و می توانند به رشد و توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با همین هدف با نهادهای اثرگذار و شرکتهای دانش بنیان به این حوزه ورود کرده و از میان خیلی از چالش ها، ۳ نیاز مهم را شناسایی کرده و اقداماتی برای رفع آنها دارد.
این ۳ چالش به موضوعات «ملاحظات عملیاتی»، «نظارتی» و «ایمنی» دریایی مرتبط می باشد. مقرر است ستاد با همکاری شرکتهای دانش بنیان و خلاق بعد از بررسی وضع موجود و شناسایی نیازهای این حوزه در چارچوب نقشه راه فناوری های دریایی در راه رفع این چالش ها گام بردارد.


منبع:

1400/02/30
12:51:35
5.0 از 5
1016
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ