Go Map نقشه

آمریكا روزنامه دانماركی را به سبب كاربرد تجهیزات چینی تهدید كرد

آمریكا روزنامه دانماركی را به سبب كاربرد تجهیزات چینی تهدید كرد

نقشه: سفارت آمریکا در دانمارک یک روزنامه محلی را تهدید کرده اگر استفاده از تجهیزات مخابراتی چینی را متوقف نکند، اشتراک خودرا قطع خواهدنمود. این تهدید در ده ها کشور دیگر نیز رخ داده است.به گزارش نقشه به نقل از سی جی تی ان، وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین این اقدام طرف آمریکایی را محکوم کرده و آنرا نمونه ای از دیپلماسی قهری ایالات متحده دانسته است.
وی افزوده است: واشنگتن نه فقط با رفتار سوء خود به شرکت های چینی ظلم می کند، بلکه سایر کشورها را مجبور به تبعیت از اراده خود کرده و حتی از رسانه های سایر کشورها می خواهد که طبق دستورالعمل های آمریکا عمل کنند. ایالات متحده در صورتیکه مدعی ترویج دموکراسی و ارزش های آنست، در عمل دیگر کشورها را مجبور به پایمال کردن حقوق شرکت های چینی می کند.
روزنامه دانمارکی Politiken هفته گذشته اعلام نمود ایمیلی از سفارت ایالات متحده در دانمارک دریافت کرده که در آن از این روزنامه خواسته شده تا مشخص نماید آیا از روترها، مودم ها و تجهیزات مخابراتی الکترونیکی پنج شرکت چینی هواوی، زد تی ای، هایترا، هایک ویژن و داهوا و نیز شرکت های تابعه و همکار با آنها استفاده می نماید یا خیر.
در ادامه این ایمیل، سفارتخانه مذکور روزنامه دانمارکی را تهدید کرده که اگر به این پرسش پاسخ ندهد و از چنین تجهیزاتی استفاده نماید، اشتراک آنرا لغو خواهدنمود. بررسی روزنامه مورد اشاره حاکیست تمامی سفارتخانه های آمریکا در کشورهای مختلف جهان درخواست های مشابهی را از رسانه های مختلف مطرح کرده اند و این مساله محدود به دانمارک نیست.
مسئولان روزنامه مورد اشاره با رد درخواست سفارتخانه آمریکا تصریح کرده اند که تابع قوانین آمریکا نیستند و در مورد حفظ استقلال خود جدیت دارند. بدین سبب خود در مورد طرف های تجاری مدنظرشان تصمیم می گیرند.


منبع:

1400/02/13
19:20:25
5.0 از 5
1153
تگهای خبر: الكترونیكی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ