Go Map نقشه

ممنوعیت فروش خودرو های بنزین سوز در واشنگتن تا سال ۲۰۳۰

ممنوعیت فروش خودرو های بنزین سوز در واشنگتن تا سال ۲۰۳۰

نقشه: اعضای سنا و مجلس نمایندگان ایالت واشنگتن قانونی را به تصویب رسانده اند که به سبب آن فروش خودرو های بنزین سوز جدید در این ایالت از سال 2030 به بعد ممنوع می شود.به گزارش نقشه به نقل از انگجت، قبل از این در ایالت های کالیفرنیا و ماساچوست قوانینی به تصویب رسیده بود که به سبب آنها فروش خودرو های بنزین سوز از سال ۲۰۳۵ به این سو ممنوع می شد، اما در قانون ایالت واشنگتن این ممنوعیت ۵ سال زودتر اعمال می شود.
بر اساس تمامی این قوانین بعد از ممنوع شدن فروش خودرو های بنزین سوز، افراد تنها حق خواهند داشت خودرو های برقی خریداری کنند و تنها حق وارد کردن خودرو های برقی از سایر ایالات خواهند داشت.
پیش بینی می شود سایر ایالات کشور آمریکا نیز دیر یا زود مصوبات مشابهی داشته باشند، از همین رو مصرف سوخت های فسیلی در آمریکا کاهش پیدا می کند تا جلوی تخریب بیشتر محیط زیست و گرمایش زمین گرفته شود. برخی از کشورهای اروپایی نیز به همین دلیل مصوباتی داشته اند.
پیش از این، فورد، مینی، ولوو و برخی شرکت های خودروسازی دیگر از برقی شدن بخش اعظم خط تولید خودرو های خود تا سال ۲۰۳۰ آگاهی داده بودند، اما بنظر می رسد جنرال موتورز نتواند تا سال ۲۰۳۵ این هدف را عملی سازد.


منبع:

1400/01/29
14:25:24
5.0 از 5
984
تگهای خبر: خودرو
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ