Go Map نقشه

۸۴ فارغ التحصیل از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به مراكز علمی داخلی پیوستند

۸۴ فارغ التحصیل از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به مراكز علمی داخلی پیوستند

نقشه: استفاده از توان تخصصی و دانشی دانش آموختگان یکصد دانشگاه برتر دنیا در دانشگاه های کشور، سال قبل منجر به جذب 84 نفر شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، اعضای هیات علمی دانشگاه ها در همه کشورها بعنوان نخبگان جامعه مورد توجه هستند، بنا بر این ارائه طرح های کارآمد و موثر برای نگه داشتن و جذب این افراد در دانشگاه های داخلی اولویتی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور(connect.isti.ir) به دنبال تحقق آنست.
هم اکنون برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه های دنیا را ایرانیان می سازند. اتفاقی که منجر به اجرای طرح پشتیبانی از جذب هیات علمی با ارائه کد استخدامی به دانش­ آموختگان ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا، برای استخدام بعنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ­های کشور توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.
این طرح در سال قبل با جذب ۸۴ نفر همراه بود. پشتیبانی از سخنرانی و برگزاری کارگاه دانشجویان و دانش ­آموختگان از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا هم به همکاری با ۹۸ نفر منجر گردید.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این برنامه بمنظور انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به داخل کشور توسط معاونت توسعه روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و با همکاری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری، شرکت های فناور و مراکز رشد و نوآوری منتخب کشور بعنوان پایگاه تخصصی همکار اجرا می شود.
منبع:

1400/01/27
16:12:01
5.0 از 5
1011
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ