Go Map نقشه

دریاچه قلب مانند از منظر فضا

دریاچه قلب مانند از منظر فضا

به گزارش نقشه آژانس فضایی اروپا اخیراً در صفحه اجتماعی خود در اینستاگرام تصویری جالب از دریاچه ˮKhukhˮ در مغولستان را منتشر نموده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، توماس پسكی (Thomas Pesquet) فضانورد فرانسوی آژانس فضایی اروپا در ایستگاه فضایی بین المللی موفق به ثبت تصویری بی نظیر از دریاچه "Khukh" از فضا شد.
تصاویر فضایی ابزارهای بسیار مناسبی برای ارتباطات علمی هستند و پژوهشگران با مطالعه آنها می توانند اطلاعات بسیار مهمی را به دست آورند.
نخستین تصاویری كه از زمین توسط فضانوردان ناسا در دهه ۱۹۶۰ گرفته شد، به جهانیان نشان داد كه زمین شكننده است، اما بعد از سال ها با این تصویر می توان دریافت كه عشق به این زمین و دوست داشتن آن می تواند بهترین كار جهانیان باشد.
ایستگاه فضایی بین المللی (International Space Station) یك ایستگاه فضایی است كه با مشاركت بیشتر از ۱۵ كشور ایجاد می شود. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیك زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ كیلومتری از سطح زمین در حركت است. سرعت آن در مدار برابر ۲۷٬۷۰۰ كیلومتر بر ساعت است، كه بدین سان روزی بیشتر از ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می كند؛ این ایستگاه فضایی با مانورهای «تجدید ارتفاع» با استفاده از موتورهای زیوزدا (ماژول ایستگاه فضایی)، پیوسته مدار خویش را در ارتفاع بین ۳۳۰ و ۴۳۵ كیلومتر (۲۰۵ و ۲۷۰ مایل)، حفظ می نماید.1397/11/24
16:57:25
5.0 از 5
4394
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ