Go Map نقشه

سامانه به اشتراك گذاری كتب دانشگاهی افتتاح شد

سامانه به اشتراك گذاری كتب دانشگاهی افتتاح شد

نقشه: یک شرکت دانش بنیان سامانه آنلاین در زمینه به اشتراک گذاری کتب و جزوات علمی و دانشگاهی راه اندازی نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دانا خواجوی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: اپلیکیشن های عمومی بسیاری در حوزه کتاب خوانی عرضه شده است که بیشتر نشر کتاب های عمومی و افزایش سرانه مطالعه را بعنوان هدف خود قرار داده اند. باتوجه به مطالعات صورت گرفته در این واحد دانش بنیان، سامانه یادگیری الکترونیک تاسیس شد که در بستر متفاوتی فعالیت می کند.
وی افزود: در سامانه های دیگر ممکنست که کتاب در فرمت هایی مانند پی دی اف، ارائه شود. این مسئله ممکنست موجب شود که برخی سودجویان مالکیت معنوی اثر را رعایت نکنند، بنا بر این برخی ناشران درباره انتشار الکترونیکی کتاب های خود تردید دارند.
خواجوی با اعلان اینکه در این سامانه، کتاب های درسی و دانشگاهی عرضه شده است و بوسیله ارائه کتاب ها تحت فرمت BKT کاربر امکان دانلود مطلب را ندارد، اشاره کرد: از این طریق همه کاربران می توانند مطلب را به صورت تحت وب مطالعه و از نکات موردنظرشان یادداشت برداری کنند.
مجری طرح تصریح کرد: علاوه بر آن کاربران می توانند با دیگر مخاطبان سایت در مورد کتب مورد مطالعه، گفت و گو کنند و نظرات خودرا به اشتراک گذارند. به غیر از کتب دانشگاهی و درسی، مقالات علمی نیز در این پایگاه داده در دسترس قرار داده شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن تاکید بر حفظ کامل حقوق مؤلف، اضافه کرد: هدف ما در این مجموعه تسهیل پروسه یادگیری با بهره گیری از نوآوری است. خوشبختانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معرفی این شرکت به نهادهایی مانند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمینه همکاری بیشتر ما با نهادهای آموزشی کشور را فراهم نمود.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، وی اظهار نمود: بر این اساس در حال همکاری با نهادهایی مانند دانشگاه علامه طباطبایی، مرکز نشر وزارت علوم، دانشگاه شیراز و بیش از ۱۰ واحد آموزشی و اجرائی دیگر هستیم. محتوای مورد نظر و انتشار یافته توسط این نهادها بوسیله سامانه ما در دسترس مخاطبان و دانشجویان آنها قرار می گیرد.
منبع:

1399/12/13
23:02:22
0.0 از 5
1073
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ