Go Map نقشه

گلخانه های فضایی كمبود غذا در زمین را برطرف می كنند

گلخانه های فضایی كمبود غذا در زمین را برطرف می كنند

به گزارش نقشه یک شرکت فضایی خصوصی می خواهد با ساخت گلخانه در مدار زمین و پرورش محصولات کشاورزی مقاوم و جهش یافته در فضا، به حل چالش کمبود مواد غذایی روی زمین کمک نماید.


به گزارش نقشه به نقل از فیوچریسم، شرکت فضایی «نانورکس»(Nanoracks) اخیراً قراردادی با سرمایه گذاران در امارات متحده عربی امضا کرده تا در مدار زمین گلخانه هایی بسازد و محصولات کشاورزی بسیار مقاوم را در فضا پرورش دهد.
«جفری مانبر» مدیر ارشد اجرایی این شرکت اعتقاد دارد هر محصول کشاورزی که قابلیت تحمل شرایط سخت فضا را داشته باشد، می تواند به حل مشکل کمبود مواد غذایی در زمین هم کمک نماید.
هدف مانبر فقط تولید محصولات کشاورزی در فضا برای تغذیه مردم روی زمین نیست، بلکه پرورش نسل جهش یافته ای از گیاهان است که بتوان در شرایط سخت روی زمین هم کشت شوند.
«لیو لوکسیانت» یکی از محققان انستیتو آکادمی علوم کشاورزی چین در اینباره می گوید: به وسیله جهش های ژنتیکی که در فضا اتفاق می افتد و همینطور روش های جایگزین اصلاح نژادی، می توان انواع مختلفی از گیاهان تولید کرد که محصول بهتری دارند، مواد مغذی آنها ارتقا یافته و در مقابل آفت ها و بیماری ها مقاوم هستند. همینطور چنین محصولاتی نیازمند آب کمتری هستند یا دمای بالا را بهتر تحمل می کنند.
«نانورکس» امیدوار است یک مرکز کشاورزی فضایی «استارلب» را در مدار زمین تأسیس کند که در حقیقت یک گلخانه مرکز تحقیقاتی برای اصلاح نژادی گونه های جهش یافته و مقاوم گیاهان است.


1399/11/26
15:53:16
0.0 از 5
1131
تگهای خبر: تحقیقات , محصولات , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ