Go Map نقشه
معاونت علمی اعلام كرد:

ایران در جرگه برترین های جهان در حوزه ثبت اختراع

ایران در جرگه برترین های جهان در حوزه ثبت اختراع

به گزارش نقشه از سال ۲۰۱۷ هر سال ایران ارتقاء ۲ تا ۳ پله ای را در جایگاه ثبت پتنت كسب كرده و این مسیر اگر با همین روند ادامه یابد تا سال ۱۴۰۴ ایران جزء ۲۵ كشور برتر جهان در حوزه مالكیت فكری قرار می گیرد.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یكی از اقدامات مهم كانون پتنت امسال گشایش آكادمی آموزش است. آكادمی كه از زمان افتتاح تا كنون فعال وارد میدان شده تا خدمات با كیفیت هرچه بیشتر به مخترعان ایرانی عرضه شود. همینطور كانون برای توسعه فعالیت های خود دفاتر مالكیت فكری را در دانشگاه ها راه اندازی كرده است و این آكادمی وظیفه ساماندهی فعالیت این دفاتر را بر عهده دارد.
مهدی ضیغمی مدیر كانون پتنت توضیحات بیشتری درباره فعالیت های این آكادمی عرضه داد و اظهار داشت: آموزش یكی از فعالیت های مهم در دفاتر مالكیت فكری است و وجود این آكادمی كمك می نماید تا دفاتر از نظر آموزشی در بستر مناسبی قرار گیرند. از سویی محتوای آموزشی برای آنها تحلیل و اجرایی می شود و در نهایت مدرسان دوره های آموزشی به روز تری را برگزار كنند. البته امسال كانون تفاهمنامه ای را با دانشگاه آزاد منعقد كرد كه با اجرای آن تعداد دفاتر مالكیت فكری با رشد دو برابری تا آخر امسال روبرو می شود.
ضیغمی در بخش بعدی سخنان خود به حجم فعالیت های كانون امسال اشاره نمود و اظهار داشت: این فعالیت ها با رشد ۵۰ درصدی امسال مواجه گردید. همینطور دفتر مالكیت فكری كانون پتنت در چین افتتاح شد. با عنایت به این موفقیت در نظر داریم سال آینده همكاری با سایر كشورها را آغاز نماییم و در این كشورها دفاتر كانون را راه اندازی نماییم.
به گفته وی، در سال ۲۰۱۷ ایران با ثبت ۱۱۷ پتنت در اداره ثبت اختراع امریكا در رتبه ۳۸ بعد از امارات قرار داشت اما در سال ۲۰۱۸ با ثبت ۱۵۷ پتنت در جایگاه ۳۶ قرار گرفتیم و توانستیم امارات را پشت سر بگذاریم. ازاین رو اگر همین روند دنبال شود و هر سال جایگاه ایران ۲ تا ۳ رتبه ارتقاء یابد تا سال ۱۴۰۴ جزء ۲۵ كشور برتر جهان در حوزه مالكیت فكری قرار می گیریم.

1397/11/17
17:39:13
5.0 از 5
4643
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ