Go Map نقشه
در گزارش نقشه اعلام شد؛

برای رفع آلودگی هوا از محققان كمك نمی گیرند

برای رفع آلودگی هوا از محققان كمك نمی گیرند

عضو گروه آلودگی هوای دانشگاه تهران با اشاره به اینکه از محققان برای رفع آلودگی هوا درخواستی نمی گردد، اظهار داشت: این رها شدگی در مبحث رفع آلودگی هوا به خوبی دیده می شود.دکتر علیرضا نورپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: چندسالی می شود که اقلیم های خشک، نیمه خشک و… اقلیم جدید وارونگی به وجود آمده است.
عضو هیأت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران افزود: معمولاً این وارونگی از ماه آخر پاییز تا اسفندماه به وجود می آید و تنها مخصوص کلان شهرها نیست.
نورپور تصریح کرد: این مواقع توده های هوا از سطح زمین بلند نمی شوند و هوای آلوده به سطح زمین نزدیک تر می شود که این آلودگی از منابع متحرک همچون خودرو ها و منابع ساکن مانند کارخانه ها و… ایجاد می شوند. عضو هیأت علمی دانشگاه تهران افزود: در تهران و نه در اطراف تهران کارخانجات با سوخت فسیلی بدتر از مازوت کار می کنند منتها کسی کاری به آنها ندارند. وی افزود: حالا در غرب تهران صنایع بزرگ و خودروسازی ها فعالیت می نمایند که این خود سبب آلودگی می شود.
به گفته وی یک دهه است که این آلودگی هوا در کشور ما دیده می شود ولی اتفاق خاصی در جهت حل آن نیفتاده؛ در صورتی که یک زمانی مکزیک آلوده ترین شهر بود و با اقداماتی که طی یک دهه انجام دادند حالا به پاک ترین شهر تبدیل گشته است.
عضو گروه آلودگی هوای دانشگاه تهران تصریح کرد: حالا می بینیم که آمار کرونا به صورت رسمی اعلام می شود اما آمار مرگ و میر آلودگی هوا اعلام نمی گردد چونکه منبعی برای شناسایی آن وجود ندارد.
نورپور اضافه کرد: یکی از علل مرگ و میر در کرونا این است که ریه های ما تحت تاثیر این آلودگی ها بوده و ریه های ما بستری برای رشد کرونا می شود.
وی با تکیه بر اینکه این آلودگی ها ریه ها را تضعیف می کند، اظهار داشت: همین مبحث میزان تلفات کرونا را هم بالا می برد و از طرفی بیماری های در رابطه با خون و کبد، سرطان، مشکلات عصبی و… که حالا بیش از اندازه دیده می شوند همگی متأثر از آلودگی هوا هستند.
نورپور با اشاره به اینکه این آلودگی هوا گرفتار یک رهاشدگی از هر طرف شده است، اظهار داشت: حالا هم می بینیم که سیاهه انتشار آلودگی هوا وجود ندارد و این نشان داده است که افرادی که در این حوزه فعالیت می نمایند کاردان نیستند.
وی ضمن اشاره به نقش محققان در رفع آلودگی هوا اظهار داشت: در واقع لازم است که از محققان برای رفع این آلودگی ها درخواست شود، اجازه بدهند تا کاری انجام دهند منتها از آنان درخواستی نمی گردد.
عضو گروه آلودگی هوای دانشگاه تهران تصریح کرد: هم اکنون پروژه های آلودگی هوا دست افراد آگاهی نیست؛ در واقع نه آگاه هستند و نه کار را به افراد آگاه و محققان می سپارند یا از افراد با سواد کمک گرفته می شود.
وی اظهار داشت: حالا در مرحله ای هستیم که باید مبحث بحث دولت و مجلس آلودگی هوا و حل آن باشد.

1399/10/26
12:17:21
0.0 از 5
1118
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ