Go Map نقشه

كرونا ورود به دانشگاه های برتر آمریكا را سخت تر كرد

كرونا ورود به دانشگاه های برتر آمریكا را سخت تر كرد

با وجود شیوع ویروس کرونا تقاضا برای پذیرش در دانشگاه های برتر آمریکا بسیار افزایش یافته، این در حالیست که دانشگاه های دیگر با مشکل پر شدن صندلی های خود مواجه گشته اند.


به گزارش نقشه به نقل از سی ان بی سی، امسال کل جهان شرایط متفاوتی را تجربه نمود. فضای آموزش عالی در کشورهای مختلف دنیا نیز تحت تاثیر پاندمی کووید-۱۹ با مشکلات مختلفی مواجه گردید و کار را برای دانشجویان و دانشگاه ها سخت تر کرد.
این پاندمی سبب شد در سال ۲۰۲۰، ورود به دانشگاه های برتر آمریکا با دشواری بیشتری همراه باشد. بعنوان مثال، میزان پذیرش اولیه دانشگاه هاروارد از ۱۳.۹ درصد به ۷.۴ درصد کاهش پیدا کرد. این در شرایطی است که تعداد متقاضیان به بالاترین حد خود رسید.
در حقیقت دانشگاه هاروارد نسبت به سال گذشته، ۵۷ درصد متقاضی بیشتری داشت و رقابتی ترین فصل پذیرش در تاریخ دانشگاه رقم خورد. علاوه بر این، حدودا ۳۵۰ دانشجو که متقاضی سال ۲۰۲۴ میلادی بودند، ثبت نام خودرا به ۲۰۲۵ موکول کردند.
دانشگاه هاروارد هم در اقدامی مقابل ترامپ که مانع تحصیل دانشجویان خارجی شده بود، تعداد زیادی دانشجوی خارجی ثبت نام کرد. یعنی حتی با وجود تعطیلی دانشگاه ها به علت پاندمی کووید-۱۹ دانشجویان خارجی بیشتری در دانشگاه هاروارد قبول شدند.
آمارها نشان داده است که با عنایت به تاثیر کووید-۱۹ روی پذیرش دانشگاه ها، برترین دانشگاه ها در انتخاب دانشجویان خود فشار زیادی داشته اند.
پذیرش زودهنگام در دانشگاه های منتخب دیگر از قبیل "ییل"، "پنسیلوانیا" و "کالج دارتموث" نیز صورت گرفت.
دانشگاه ییل(Yale University) در زمینه تعداد متقاضیان خود ۳۸ درصد افزایش داشت، اما میزان پذیرش این دانشگاه از ۱۴ درصد به ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد.
در دانشگاه پنسیلوانیا نیز، میزان پذیرش متقاضیان اولیه از ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و از حالا ۲۰۰ صندلی برای سال آینده تکمیل شده است.
کالج دارتموث نیز نسبت به سال قبل ۲۹ درصد افزایش تقاضا داشت.
یکی از دلیلهای افزایش تقاضا در دانشگاه های آمریکا، انتخاب بایدن به سمت ریاست جمهوری این کشور است و بعد از انتخابات خیلی از دانشجویان خارجی تمایل دارند در آمریکا تحصیل کنند.
گفته شده بعد از انتخاب بایدن، تقاضا دانشجویان بین المللی عموما از هنگ کنگ و سنگاپور افزایش یافته است.
بگفته آنجل پرز، مدیرعامل انجمن ملی مشاوره پذیرش دانشگاه های آمریکا، به استثنای دانشگاه های بزرگ دولتی و برترین دانشگاه های خصوصی آمریکا، خیلی از دانشگاه ها در میزان تقاضای پذیرش خود کاهش داشته اند.
وی افزود: اغلب دانشجویان این کشور به دانشگاه هاروارد اهمیتی نمی دهند.
در دوران شیوع کروناویروس، خیلی از دانشجویان دوره کارشناسی تصمیم گرفتند ورود به دانشگاه را به تعویق بیندازند یا اینکه تحصیلات خودرا به صورت آنلاین شروع کنند.
در این میان نگرانی های مالی، ناامنی غذایی و از دست دادن مشاغل خانوادگی کار را برای دانشجویان سخت تر کرد.
آمارها نشان داده است دانشجویانی که بیشترین شرایط پذیرش در دانشگاه های برتر را داشتند ولی نتوانستند پذیرش بگیرند، بیشترین مشکلات مالی را داشتند.
پرز اضافه کرد: برمبنای اطلاعات مرکز تحقیقات ملی دانشگاه ها، ثبت نام در مقطع کارشناسی هم اکنون ۴ درصد کاهش یافته است و دانشجویان جدیدالورود بیشترین میزان کاهش ثبت نام را به خود اختصاص می دهند.
وی اظهار داشت: این نگرانی برای ما وجود دارد که در سال آینده نسلی از دانشجویان را از دست بدهیم.
شرایط دانشگاه های آمریکا به نحوی است که برترین دانشگاه های این کشور پذیرش دانشجویان را پس می زنند ولی اغلب دانشگاه ها نسبت به پر شدن صندلی های خود ناامید و نگران هستند.1399/10/25
19:58:22
0.0 از 5
1178
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ