Go Map نقشه
ستاری اعلام كرد

برنامه معاونت علمی برای تولید اتوبوس های برقی

برنامه معاونت علمی برای تولید اتوبوس های برقی

به گزارش نقشه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از برنامه برای تولید اتوبوس های برقی اطلاع داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک شهرداری تهران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مبحث موتور برقی با بیان اینکه همکاریهای زیادی با شهرداری تهران در ماه های اخیر داشتیم، خاطرنشان کرد: همکاری هایی در زمینه ی ایجاد کارخانه و ایستگاه های نوآوری در حوزه شهری داشتیم و امید است پهنه های نوآوری هم افزایش یابد.
وی با بیان اینکه برقی سازی در حوزه حمل و نقل یکی از دغدغه ها است که ساختار علمی کشور را متحول می کند، اظهار داشت: اگر چند شرکت خودروسازی فعلی وارد بحث هوشمندسازی و برقی سازی نشوند، بطور قطع بعدا رهبر بازار خودرو نخواهند بود و باید بگویم که الزاما همه خودروسازان به این سمت حرکت کنند.
ستاری ضمن اشاره به پتانسیل بالای استارتاپ ها در این عرصه، اظهار نمود: ما برای اتوبوس های برقی هم برنامه های زیادی داریم که امیدواریم در همین دولت به نتیجه برسد.
معاون علمی رئیس جمهور ضمن اشاره به ورود چند سازنده به حوزه موتورهای برقی، خاطرنشان کرد: حتما باید نمایشگاهی در این خصوص برگزار شود، چون که برخی ها تصور می کنند این موتورهای برقی جدید همان اسکوترها هستند، اما در حوزه موتور برقی کارهای زیادی انجام شده است.
ستاری با بیان اینکه 12 درصد آلایندگی تهران در ارتباط با موتور است، اظهار نمود: برقی سازی موتورسیکلت آن هم در تهران یک لزوم است و با ایده های جدید می توان هزینه های برقی کردن را کم کرد و امیدواریم این کار را تا اوایل بهمن ماه بتوانیم آغاز نماییم.
منبع:

1399/10/21
21:08:49
0.0 از 5
1399
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ