Go Map نقشه

استفاده از شبكه توزیع گاز طبیعی برای تأمین سوخت خودرو های هیدروژن

استفاده از شبكه توزیع گاز طبیعی برای تأمین سوخت خودرو های هیدروژن

به گزارش نقشه مسؤلان محلی در ایالت کالیفرنیای آمریکا درصدد استفاده از شبکه توزیع زیرزمینی گاز طبیعی برای تأمین نیاز خودرو های مصرف کننده هیدروژن هستند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، یکی از علل اقبال اندک به خودرو های هیدروژن سوز دشواری استفاده از این گاز است. استفاده از باتری در خودرو های برقی با چالش زیادی همراه نیست و شارژ آن هم در مجموع ساده است اما هیدروژن جهت استفاده بعنوان سوخت خودرو باید همیشه سرد و تحت فشار قرار بگیرد.
به همین علت، خودرو های هیدروژن سوز جذابیت زیادی ندارند و در بازار مورد توجه نیستند. در عین حال یک روش جایگزین، تزریق مستقیم هیدروژن به شبکه های گاز طبیعی برای تسهیل دسترسی به آن در کل یک شهر است. از این طریق می توان نیازهای خودرو های هیدروژن سوز را هم برطرف کرد.
شرکت گاز کالیفرنیای جنوبی از همین روش ابتکاری برای تزریق هیدروژن به شبکه های گاز طبیعی بهره برده و مقرر است بخشی از این شبکه در سال آینده میلادی ایزوله شود تا به صورت آزمایشی برای توزیع هیدروژن به کار گرفته شود.
افزوده شدن هیدروژن به شبکه های توزیع گاز طبیعی مشکلی در کارکردهای اصلی آنها ایجاد نمی کند و بنابراین تأمین گاز آشپزخانه ها، بخاری ها و غیره با چالش مواجه نمی گردد. این کار سبب کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن هم می شود.
شرکت گاز کالیفرنیای جنوبی در حال همکاری با شرکت هلندی HyET جهت استفاده از یک تکنولوژی جدید به نام خالص سازی و فشرده سازی هیدروژن الکتروشیمیایی (EHPC) است. با استفاده از این فناوری استخراج هیدروژن از لوله های گاز و ذخیره سازی و فشرده سازی آن در تانکرها تسهیل می شود.
در این سیستم از یک لایه حفاظتی خاص استفاده شده و با تحریک الکتریکی مکش مولکول های کوچک هیدروژن در زمان عبور متان و سایر مولکول های گاز طبیعی اتفاق می افتد. با این فرآیند می توان هر روز حدود ۱۰ کیلوگرم هیدروژن را فشرده و ذخیره سازی کرد. اما این رقم در عرض دو سال ۱۰ برابر شده و به صد کیلوگرم در روز می رسد.
این رقم برای تأمین انرژی ۲۰ خودرو کافی خواهد بود. با این وجود هنوز تا تجاری سازی این فناوری راه درازی در پیش است.


منبع:

1399/10/09
23:55:25
5.0 از 5
1211
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ