Go Map نقشه
رییس پژوهشگاه خبر داد

توانمندی حفظ ۵۰۰ رده سلولی در بانك سلولی پژوهشگاه رویان

توانمندی حفظ ۵۰۰ رده سلولی در بانك سلولی پژوهشگاه رویان

به گزارش نقشه رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به اقدامات این پژوهشگاه در توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی اظهار داشت: هم اكنون در بانك سلولی پژوهشگاه رویان 500 رده سلولی نگهداری می شود كه این حاصل زحماتی بوده كه در تربیت نیروی انسانی كشیده شده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر عبدالحسین شاهوردی امروز در آیین رونمایی از سردیس برگزیدگان سومین جایزه مصطفی (ص) با ابراز امیدواری از این که این مراسم با قدرشناسی از شخصیت های علمی، زمینه ای برای جوانان کشور در رسیدن به سربلندی کشور باشد، اضافه کرد: وجود دانشمندانی چون پروفسور بهاروند و عبدالاحد حاصل کوشش های جهادگونه آنها در حوزه های علم و فناوری است و امروز جای دکتر کاظمی آشتیانی خالی است تا ماحصل زمینه سازی برای پرورش نیروهای انسانی را مشاهده کند.
وی با اشاره به حضور دکتر بهاروند در پژوهشگاه رویان، اشاره کرد: کوشش های وی در این پژوهشگاه چند وجهی و در حوزه های علم، فناوری و اخلاق است.
شاهوردی افزود: برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) مدیون گذشت و فداکاری، حمایت و پشتیبانی خانواده هایشان هستند که باید قدردان باشند.
وی با اعلان اینکه این افراد وقت و انرژی خودرا برای دانش گذاشته اند و مطمئن هستم که قدرشناس خانواده هایشان هستند.
رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به کارهای دکتر بهاروند، برگزیده جایزه مصطفی(ص) اظهار داشت: زمانی که دکتر بهاروند نخستین رده سلول بنیادی را ایجاد کرد و برای یک سفر به خارج از کشور رفت و ما نمی دانستیم این بانک سلولی را چگونه حفظ کنیم؛ اما حالا به مرحله ای رسیدیم که پژوهشگران این حوزه بیشتر شده اند و بانک سلولی نیز توسعه داده شده است.
وی ادامه داد: حالا در بانک سلولی پژوهشگاه رویان نزدیک به ۵۰۰ رده سلولی نگهداری می شود که این حاصل زحماتی بوده که در تربیت نیروی انسانی کشیده شده است.
شاهوردی با تاکید بر اینکه هم اکنون پژوهشگران در عرصه های ناباروری با سلول بنیادی و بیوتکنولوژی ورود پیدا کرده و آنرا توسعه داده اند، اشاره کرد: همین طور در زمینه دیابت ورود پیدا کرده اند و این امر حاصل دوراندیشی پژوهشگران این پژوهشگاه است.
رئیس پژوهشگاه رویان اشاره کرد: این پژوهشگاه همیشه در کنار بنیاد جایزه مصطفی(ص) است تا همگام با هم فعالیت کنند.
منبع:

1399/08/11
14:20:47
5.0 از 5
1605
تگهای خبر: تكنولوژی , سفر , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ