Go Map نقشه
با حمایت معاونت علمی؛

۱۶۰ طرح كلان ملی در ۱۰ حوزه اجرا می شوند

۱۶۰ طرح كلان ملی در ۱۰ حوزه اجرا می شوند

رئیس مركز طرح ­های كلان ملی فناوری از حمایت معاونت علمی از طرحهای كلان ملی آگاهی داد و اظهار داشت: حالا 160 طرح ملی در حال اجراست كه معاونت علمی تا حالا 50 میلیارد تومان از آنها حمایت كرده است.دکتر محمد حسین بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اکنون ۱۶۰ طرح ملی فناوری در حوزه های مختلف توسط شرکتهای دانش بنیان و فناوران در حال اجرائی شدن هستند.
وی با اعلان اینکه هر ماه چندین طرح جدید به تصویب می رسد، بیان کرد: این طرحها که در مرکز طرح های کلان به تصویب می رسد دسته بندی شده هستند و در ۱۰ موضوع و حوزه دسته بندی شده اند.
رئیس مرکز طرح های کلان ملی با اشاره به این حوزه ها اظهار داشت: کشاورزی، آب و محیط زیست، انرژی، حمل و نقل، فناوری اطلاعات، مواد، صنایع شیمیایی، سلامت، دفاعی از حوزه هایی هستند که فناوران در سطح تولید و توسعه آنها در چارچوب طرح ملی فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به میزان حمایت های معاونت علمی و فناوری از این طرحهای ملی اظهار داشت: این ۱۶۰ طرح کلان حدودا به هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارند که معاونت علمی و فناوری حدود ۳۵۰ میلیارد تومان از این طرح ها حمایت می کند و از این مقدار تا حالا ۱۸۰ میلیارد تومان را پرداخت کرده است.
به گفته رئیس مرکز طرح های کلان ملی، معاونت علمی و فناوری از شروع سال جاری عددی در خصوص ۵۰ میلیارد تومان به این طرح ها از سهم خود اعطا کرده است.
بهشتی با اعلان اینکه این طرح ها همیشه در حال اجرا هستند، اظهار داشت: از شروع امسال چندین طرح افتتاح شده و پیش بینی می شود که تا آخر سال هم چندین طرح دیگر به مرحله رونمایی و افتتاح برسد.
بهشتی با اعلان اینکه هر یک از این طرح ها زمان مشخصی دارند، اظهار داشت: بیشترین زمان اجرای عمده طرح ها ۵سال ولی بیشتر آنها تا یک سال و نیم به طول می انجامند که اکثرا طرح های مربوط به کشاورزی طولانی مدت هستند.

1399/08/05
23:15:10
5.0 از 5
1695
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ