Go Map نقشه
در هفته پژوهش برگزار می شود؛

برگزاری رویداد جذب سرمایه ویژه طرح های فناوری و دانش بنیان

برگزاری رویداد جذب سرمایه ویژه طرح های فناوری و دانش بنیان

نقشه: مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری رویداد جذب سرمایه ویژه طرح های واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارك های علم و فناوری و مراكز رشد آگاهی داد.به گزارش نقشه به نقل از وزارت علوم، مهدی کشمیری در نشست آغاز پروسه برگزاری این رویداد جامع برای جذب سرمایه در هفته پژوهش و فناوری برای فناوران و استارتاپ های مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد اظهار داشت: موضوع سرمایه پذیری و مشارکت با صاحبان سرمایه یکی از موضوعات مهمی است که در مجموعه های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد خیلی به آن توجه نشده است، این در حالیست که در دنیا شرکت های کوچک می توانند با صاحبان سرمایه بزرگ مشارکت داشته باشند.
عضو هیئت عامل صندق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه هرچه در این مقوله فعال شده و فرهنگ سازی نماییم، امکانات خوبی برای شرکت های دانش بنیان و فناور فراهم می شود، افزود: بر این اساس در امتداد طرح هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری وشکوفایی با محوریت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، در نظر داریم که طرح های قابل سرمایه گذاری در هر استان را دریافت کرده و پروسه جذب سرمایه برای آنرا بوسیله رویداد هم سرمایه گذاری در هفته پژوهش و فناوری اجرائی نماییم.
وی به همکاری صندوق های پژوهش و فناوری در کنار پارک های علم و فناوری در عملیاتی شدن این برنامه اصرار کرد و اظهار داشت: انتظار داریم پارک های علم و فناوری تلاش کنند تا صندوق های پژوهش و فناوری را برای سرمایه گذاری با طرح ها همراه کنند.
کشمیری در آخر در مورد طرح سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی نیز توضیح داد و اظهار داشت: برنامه ها و طرح های خوبی در صندوق نوآوری وشکوفایی اجرا شده است که یکی از آنها برنامه جذب سرمایه برای استارتاپ ها است، بطوریکه با اجرای این برنامه برای واحدهای فناور و نوپا در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد امکان تجاری سازی ایده های بیشتری فراهم می شود. صندوق نوآوری و شکوفایی نگاه مثبتی به فعالان زیست بوم دارد و اکوسیستم نوآوری کشور می تواند از این فرصت ها به خوبی استفاده نماید.
گفتنی است صندوق نوآوری و شکوفایی برای این رویداد جذب سرمایه مبلغ ۳۵ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده که با سهم صندوق های پژوهش و فناوری تا مبلغ ۴۴ میلیارد تومان افزایش می یابد که می. تواند انگیزه لازم را برای سرمایه گذاران علاقمند جهت سرمایه. گذاری در استارتاپ ها و طرح های فناوران مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد کند.
بر این اساس پارک ها تا اختتام آبان ماه فرصت دارند طرح های برتر خودرا بوسیله صندوق های پژوهش و فناوری به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کنند.


منبع:

1399/08/03
11:10:25
5.0 از 5
1761
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ