Go Map نقشه
نادری:

كنكور نظام قدیم یك سال دیگر تمدید شود

كنكور نظام قدیم یك سال دیگر تمدید شود

به گزارش نقشه یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تهیه گزارشی درباره وضعیت مشمولان كنكور نظام قدیم اطلاع داد و اظهار داشت كه باید یك سال دیگر برگزاری كنكور نظام قدیم تمدید شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا احمد نادری نماینده تهران در مطلبی در صحفه توییتر خود نوشت: «در حال تهیه گزارش نهایی وضعیت مشمولان کنکور نظام قدیم هستم و پس از بازگشت نمایندگان از حوزه های انتخابیه، آنرا به کمیسیون عرضه خواهم کرد. ‏
آمار دولت با آماری که ما داریم متفاوت می باشد با عنایت به شواهد موجود، این کنکور یک سال دیگر باید تمدید گردد و همین دستور کار را پیگیری خواهم کرد.»
حدود یک ماه پیش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه ای با حضور رئیس سازمان سنجش اعلام نمود که با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافق نیست؛ آن زمان احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت و گو با ایسنا درباره این جلسه اظهار داشته بود: «رئیس سازمان سنجش این توضیح را داد که خیلی از متقاضیان کنکور نظام قدیم کسانی هستند که در چند سال قبل در کنکور شرکت کرده و اگر قرار باشد سال آینده هم سوالات جداگانه ای برای نظام قدیم طراحی شود از اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جا می مانیم و باید باردیگر سوال طرح نماییم.»

وی ادامه داد: رئیس سازمان سنجش این توضیح را داد که متقاضیان کنکور نظام قدیم ۸۰ هزار نفر بوده که ۶۰ هزار نفر آنها برای رشته علوم تجربی هستند. بنابراین درخواست شد از کمیسیون که با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت نشود چون چند سال به آنها فرصت داده شده است. کمیسیون با این توضیحات موافقت نمود که کنکور نظام قدیم تمدید نشده و کسانی که متقاضی شرکت در کنکور هستند به شیوه دیگر عمل کنند مثلا کنکور نظام جدید را شرکت نمایند.»1399/07/16
14:23:08
5.0 از 5
1806
تگهای خبر: آموزش , تحقیقات , طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ