Go Map نقشه
معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی ابن سینا خبر داد

اسكان ۸۵۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشكی همدان

اسكان ۸۵۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشكی همدان

همدان معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی ابن سینا از حضور 850 دانشجو در خوابگاه های این دانشگاه آگاهی داد.


دکتر سیده فاطمه اصغری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: این افراد فقط ۴۰ درصد از جمعیت خوابگاهی دانشگاه هستند که هم اکنون در خوابگاه های دخترانه و پسرانه با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور حداکثر دو نفر در هر اتاق اسکان دارند.
وی اشاره کرد: دانشجویان مرحله به مرحله وارد دانشگاه می شوند تا یک دفعه با تعداد زیادی دانشجوی خوابگاهی مواجه نشویم و این افراد، دانشجویانی هستند که الزاماً باید در قسمتی از دروسشان آموزش عملی، کارآموزی یا کارورزی داشته باشند و مابقی دروس نظریه به صورت مجازی برگزار می گردد.
اصغری اشاره کرد: دانشجویانی که در ترم های بالاتر مشغول به تحصیل هستند به نسبت اینکه چقدر درس عملی یا کارآموزی داشته باشند از دو هفته تا چهار ماه در دانشگاه حضور دارند.
معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تاکید کرد: اینترن ها، کارآموزان پزشکی، دانشجویان دندانپزشکی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کل ترم را در دانشگاه حضور خواهند داشت.
اصغری بیان کرد: همه فضای خوابگاه ها و اتاق ها روزی دوبار ضدعفونی و گندزدایی می شود و به تمام دانشجویان روزانه یک ماسک طبی سه لایه به صورت پک های هفتگی یا ماهانه داده می شود.
وی با اعلان اینکه ماهانه یک ژل ضدعفونی کننده دست به دانشجوها می دهیم، افزود: در تمام فضای خوابگاه ها، ورودی سالن ها و داخل دانشکده ها محلول های ضدعفونی کننده دست قرار داده شده است که مکرر شارژ می شود.
معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تبیین کرد: رستوران سلف سرویس دانشگاه به جهت اینکه از حضور و تجمع دانشجویان جلوگیری شود، تعطیلست و غذا به صورت آماده با ظروف یک بار مصرف به خوابگاه ها ارسال می شود، دانشحویان بومی نیز غذا را از سلف تحویل می گیرند و در محوطه دانشگاه می خورند.
وی در ارتباط با نحوه نظارت بر سلامت کارکنان، توضیح داد: کارکنان، خدمه، کارشناسان، نیروهای خوابگاه، ناظمه ها و نیروهای سلف مکررا از نظر بهداشتی کنترل می شوند و اگر کوچکترین علامتی از بیماری را داشته باشند، حتما این مساله پیگیری می شود.
اصغری تاکید کرد: تب سنجی به صورت روزانه برای خدمه و دانشجویان انجام می شود و در ورودی همه ساختمان ها حوضچه های گندزدایی کفش تعبیه شده است.
وی اظهار نمود: خدمات ایاب و ذهاب دانشجویان با یک دوم ظرفیت کار می کنند و هر مینی بوس با هشت دانشجو از دانشگاه به بیمارستان و خوابگاه ها حرکت می کند در ضمن راننده ها موظف می باشند روزانه دوبار با محلول های ضدعفونی کننده که در اختیارشان قرار دادیم، ماشین ها را گندزدایی کنند.
معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اضافه کرد: کلاس آموزشی برای رانندگان و خدمات بمنظور رعایت سلامت خود و اقداماتی که باید برای سلامت دانشجویان صورت گیرد، برگزار کردیم.
وی در ارتباط با نرخ اجاره بهای خوابگاه ها در ترم جدید مطرح کرد: در ارتباط با خوابگاه های دولتی هنوز دستورالعملی از صندوق رفاه دانشجویان به ما ابلاغ نشده و در ارتباط با خوابگاه های غیردولتی هم شورای نظارت بر سراهای غیردولتی استان باید تصمیم بگیرد که فعلاً آنها هم چیزی اعلام نکرده اند.1399/07/06
20:48:41
5.0 از 5
2207
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ