Go Map نقشه
توسط دانشگاه های آمریكا میسر شد

فراهم شدن امكان تشریح در منزل برای دانشجویان پزشكی

فراهم شدن امكان تشریح در منزل برای دانشجویان پزشكی

به گزارش نقشه برخی از دانشگاه های آمریكا، در دوران تحصیل از راه دور به علت پاندمی كووید-۱۹، به دانشجویان زیست شناسی و پزشكی خود اعضای بدن حیوانات را برای تشریح فرستادند.


به گزارش نقشه به نقل از دیلی میل، پاندمی کووید-۱۹ دانشجویان را مجبور کرده که با خیلی از تغییرات به وجود آمده در شرایط تحصیلی خود سازگار شوند.
یکی از عجیب ترین کارها این بوده که در آزمایشگاه های زیست شناسی چه کاری باید صورت گیرد تا دانشجویان بتوانند نمونه های اعضای بدن حیوانات را تشریح کرده و آناتومی و فیزیولوژی یاد بگیرند.
بعضی از اساتید، گزینه آزمایشگاه های مجازی را برگزیده اند. اما برخی دیگر، مغز، قلب و چشم حیوانات آزمایشگاهی را به دانشجویان می رسانند تا آنها در خانه های خود روی این اعضا کالبدشکافی کنند.
در کالج "لافایت"(Lafayette ) آمریکا، لویس شتینو یکی از استادان رشته عصب شناسی، به دانشجویان رشته های علوم اعصاب خود مغز گوسفند فرستاد که اغلب در آزمایشگاه های دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد چونکه مغز گوسفند شباهت زیادی به مخچه انسان دارد.


مگی لدویت یکی از دانشجویان این رشته اظهار داشت: تشریح مغز گوسفند در خانه کاری نبود که من پیشبینی می کردم. اما بخش روانشناسی و علوم اعصاب دانشگاه کار بسیار خوبی انجام داد و اطمینان حاصل کرد که ما منابع لازم برای انجام این آزمایشات در خانه را داشته باشیم.
مغزهای ارسال شده به دانشجویان از مواد سمی محافظت شده بوده و همراه با دستکش و سایر وسایل محافظتی به دانشجویان ارسال شد.
در ماه ژوئیه سالجاری، به دانشجویان دوره کارآموزی تابستان در دانشکده پزشکی استنفورد، مغز گوسفند و قلب خوک به صورت وکیوم شده ارسال شد تا دانشجویان این اعضا را تشریح کنند.
کیتلین دین یکی از دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا جنوبی اظهار داشت: از دست دادن فرصت دیدار حضوری اساتید به علت شیوع ویروس کرونا، بسیار ناامیدکننده بود. اما طی این دو هفته، من به اندازه بیشتر از دو سال تحصیل در دانشگاه مهارت های پزشکی آموختم. وی در دوران تحصیل به صورت مجازی علایم حیاتی مادرش را با ابزار پزشکی اندازه می گرفت. سپس هنگام ملاقات مجازی با استاد خود، قلب و مغز را کالبدشکافی کرد و بخیه زدن را روی پای خوکی که از بازار خریده بود، امتحان کرد.
دانشگاه های دیگر در آمریکا هم چنین اقداماتی را انجام دادند.

1399/06/28
20:24:39
5.0 از 5
1929
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ